Контроль над озброєнням в Європі потребує ініціатив із Києва – Чалий

Контроль над озброєнням в Європі потребує ініціатив із Києва – Чалий

Ексклюзив
750
Укрінформ
Україна дуже зацікавлена у надійній системі контролю над звичайним озброєнням.

Про це в коментарі Укрінформу сказав колишній перший заступник міністра закордонних справ України, нині президент аудиторсько-консалтингової компанії "Грант Торнтон Україна" Олександр Чалий.

"Для України має особливе значення, щоб на Європейському континенті існував єдиний і надійний механізм системи контролю над звичайним озброєнням як з точки зору його числа, так і використання. Причина дуже проста - агресія сусідньої держави проти України здійснюється звичайним озброєнням", - сказав Чалий.

Він наголосив на важливості конференції Making Conventional Arms Control fit for the 21 Century, що пройшла в Берліні 6-7 вересня і була організована МЗС ФРН і Європейською мережею лідерів і присвячена майбутнім контурам системи над звичайним озброєнням в ХХІ столітті.

Чалий нагадав, що сьогодні старі інструменти, які було напрацьовано за часів "холодної війни", або припинили своє існування (як Договір про флангові обмеження), або діють дуже обмежено (як Віденський документ про заходи довіри). Колишній перший заступник голови МЗС вважає, що в Німеччині є розуміння, що "без чіткого бачення вирішення українського питання, подолання наслідків незаконної анексії Криму та агресії на сході України перевести в практичну площину питання контролю над озброєнням, підвищення заходів довіри в Європі неможливо". На це вказав у своєму виступі і німецький міністр закордонних справ Зігмар Габріель, додав він.

Читайте також: Чалий: Комплексний тиск США на РФ може допомогти звільнити політв'язнів

На думку Чалого, це дає Україні шанс, але також вимагає від нашої країни ініціатив. У зв'язку з цим він вважає за доцільне надати з української сторони підтримку німецькій дипломатії, яка вийшла з ініціативою контролю над звичайним озброєнням.

Як повідомлялося, ця ініціатива була висунута попереднім главою МЗС ФРН, а нині президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром під час головування Німеччини в ОБСЄ в минулому році.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-