Грицак каже, що за вояжі до РФ політиків треба саджати

Грицак каже, що за вояжі до РФ політиків треба саджати

1215
Ukrinform
Голова Служби безпеки України Василь Грицак вважає, що потрібно узаконити кримінальну відповідальність за відвідування Російської Федерації депутатами, політиками і громадськими діячами. 

Про це він заявив у суботу в Національній академії СБУ у коментарі журналістам щодо запровадження біометричного контролю для іноземців з 2018 року.

"Це однозначно допоможе нам у роботі. Я підтримую ініціативу Президента. Я би пішов ще далі: я би ввів законодавчу заборону і кримінальну відповідальність за відвідування країни-агресора депутатами, політиками і громадськими діячами", - сказав Грицак.

Як повідомлялося, 1 вересня набув чинності указ Президента про введення з 2018 року біометричного контролю для в'їзду в Україну іноземців.

Згідно з документом, уряду доручено в місячний термін вжити заходів щодо вдосконалення законодавства про порядок перебування в Україні іноземців, в тому числі громадян Російської Федерації.

Кабміну також доручено в двомісячний термін опрацювати питання механізму та етапності впровадження процедури в'їзду в Україну та виїзду з України іноземців, в тому числі громадян РФ, за закордонними паспортами, що містять безконтактний електронний носій, а до 1 січня 2018 року забезпечити початок функціонування національної системи біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства, вирішивши питання необхідного ресурсного забезпечення фіксації біометричних даних іноземців, в тому числі громадян РФ, при здійсненні прикордонного контролю в пунктах пропуску через державний кордон України та в контрольних пунктах в'їзду-виїзду.

Читайте також: Порошенко ввів у дію рішення РНБО про біометричний контроль на кордоні

У місячний термін Кабміну доручено за участю СБУ забезпечити комплекс заходів щодо посилення контролю в'їзду та виїзду з України іноземців, в тому числі громадян РФ і осіб без громадянства, вжити заходів щодо вдосконалення законодавства про реєстрацію місця проживання або перебування в Україні іноземців, в тому числі громадян РФ, а також осіб без громадянства, що походять з держав міграційного ризику або в'їхали в Україну з території таких держав.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>