Росія не має на Донбасі угруповань для масштабного наступу — Муженко

Росія не має на Донбасі угруповань для масштабного наступу — Муженко

Укрінформ
Росія зосередила на кордоні з Україною певні військові угруповання наступального характеру, втім їхньої потужності не вистачить для масштабних наступальних дій проти України.

Про це заявив в інтерв'ю LIGA.net начальник Генерального штабу Збройних сил України - Головнокомандувач ЗСУ генерал армії Віктор Муженко.

"Поки ми не бачимо створення настільки потужних угруповань, які дозволили б Російській Федерації, умовно кажучи, завтра або післязавтра розпочати масштабні наступальні дії. Але саме їхнє переформатування та нова система управління говорять про те, що, дійсно, існує можливість ведення певних наступальних дій", - заявив він.

Водночас, за словами начальника Генштабу, наскільки цей наступ буде широкомасштабним - "складно говорити".

Читайте також: Напад на Грузію, анексія Криму та війна на Донбасі – це все ланки одного ланцюга - Кабмін

"Ми розглядаємо та аналізуємо різні варіанти розвитку ситуації: від дій на певних напрямках до повномасштабного вторгнення. Виходячи з цього, здійснюється підготовка Збройних сил України - підвищуються навички особового складу, відбувається доукомплектування технікою та її відновлення, створюються угрупування, які могли б адекватно реагувати на загрози, які вже існують або потенційно можуть з'явитися найближчим часом відносно України", - заявив він.

Муженко повідомив, що на кордоні з Україною Росія створила три нові дивізії - 144-а мотострілкова дивізія, 3-а мотострілкова дивізія і 150-а мотострілкова дивізія: "Їхнє формування розпочалося минулого року. Це ті частини, які знаходяться безпосередньо на кордоні". Також створено кілька бригад. Крім того, вже сформовано управління 8-ої загальновійськової армії у місті Новочеркаськ Південного військового округу РФ, штаб у місті Ростов-на-Дону.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-