Малоймовірно, що ця Рада скасує недоторканність, – автор законопроекту

Малоймовірно, що ця Рада скасує недоторканність, – автор законопроекту

Ексклюзив
1377
Ukrinform
Депутат Верховної Ради Юрій Левченко (позафракційний) вважає малоймовірним, що діючий парламент проголосує за новий законопроект про скасування депутатської недоторканності.

Таку думку він висловив у розмові з кореспондентом Укрінформу.

Левченко розповів, що законопроект №6773, поданий в Раду 19 липня 158 депутатами, був підготовлений ним.

"Як тільки стало відомо, що законопроект президента про скасування недоторканності не зможе бути проголосований через те, що він пропонує скасувати положення Конституції, яких уже немає, я почав збирати підписи за свій законопроект", - сказав депутат.

Він зазначив, що депутати, які внесли проект, вимагатимуть включення його в порядок денний сесії і направлення на оцінку в Конституційний Суд уже на першому пленарному тижні у вересні.

Читайте також: До Ради внесли законопроект щодо скасування депутатської недоторканності

Законопроектом пропонується внести зміни лише в статтю 80 Конституції і виключити першу і третю її частини (у нинішній редакції передбачається, що народним депутатам гарантується депутатська недоторканність і що їх не можуть без згоди Ради притягати до кримінальної відповідальності, затримувати чи заарештовувати).

Водночас, за словами Левченка, пропонується залишити 2 частину статті про те, що депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання в парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>