Гройсман для WSJ: Доповідь Єврокомісії свідчить - ми вийшли на безпрецедентний рівень змін

Гройсман для WSJ: Доповідь Єврокомісії свідчить - ми вийшли на безпрецедентний рівень змін

972
Ukrinform
В Україні відбуваються позитивні зміни, і попри непрості випробування уряд проводить необхідні реформи для поліпшення життя громадян. 

Про це написав Прем’єр-міністр Володимир Гройсман в авторській колонці для Wall Street Journal, повідомляє Урядовий портал.

«Коли я став Прем’єр-міністром у квітні 2016 року, наше головне завдання було стабілізувати ситуацію в країні. Нам потрібно було якомога швидше встановити нові, прозорі правила в багатьох сферах – боротьбі з корупцією, створенні сприятливого ділового клімату. Ми працювали багато. І цифри це доводять. Після 17% падіння в 2014-2015 роках, у 2016-му ВВП зріс на 2,3%. Минулорічна доповідь Європейської комісії стверджує, що ми вийшли на безпрецедентний рівень змін, і продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом за програмою реформ обсягом 17 млрд дол. також доводить це», - зазначив глава уряду. 

Він підкреслив, що перетворення не даються легко, втім головний принцип роботи – залишатися прозорими й відкритими в обговоренні й ухваленні будь-яких рішень. Так було з рішенням про встановлення ринкової вартості газу для всіх користувачів – на рік раніше, аніж цього очікував МВФ, так було із зобов’язанням всіх держструктур використовувати систему електронних закупівель, яка отримали чимало міжнародних нагород. 

«Ми пишаємося нашими досягненнями, і встановлюємо п’ять ключових пріоритетів, які плануємо досягти до 2020 року. Завдання – прискорювати економічний ріст задля розвитку бізнесу, створення нових робочих місць, підвищення зарплат; встановлювати ефективні правила державного управління та використання державних коштів; боротися з корупцією; підвищувати рівень безпеки та задовольняти потреби громадян в охороні здоров’я», - зазначив Гройсман. 

Прем’єр-міністр впевнений, що досягнення означених цілей відкриє нові перспективи й можливості для України. Він нагадав, що Україна – член Світової організації торгівлі, між Україною та ЄС діє Угода про зону вільної торгівлі та безвізовий режим пересування, невдовзі на повну силу запрацює режим вільної торгівлі з Канадою. Окрім того, при Кабінеті міністрів створено Офіс супроводження інвестицій, а нещодавно Європейська бізнес-асоціація, яка об’єднує великі компанії, що працюють в Україні, оприлюднила Індекс інвестиційної привабливості держави - найвищий за останні 6 років.

«Обсяг прямих іноземних інвестицій минулого року становив 4,41 млрд дол., це на 17% вище за показник 2015 року. Україна має велике майбутнє. Спільно з міжнародними партнерами ми досягнемо його. І цього четверга, 6 липня, ми матимемо можливість розширити коло підтримки – завдяки великому форуму, присвяченому питанням реформ в Україні», - зазначив глава уряду. 

Читайте також: Гройсман у Британії візьме участь у конференції з питань реформ в Україні

Як повідомляв Укрінформ, Гройсман з 5 по 7 липня перебуватиме з візитом у Великій Британії, де проведе зустріч з прем’єр-міністром Великої Британії Терезою Мей та візьме участь у засіданні Ради директорів ЄБРР і в Конференції з питань реформ в Україні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>