Австралійський прем'єр хоче залишитися на другий термін

Австралійський прем'єр хоче залишитися на другий термін

Укрінформ
Глава австралійського уряду оголосив, що не збирається йти зі своєї посади і має намір повести за собою правлячу Ліберально-національну коаліцію (ЛНК) до перемоги на виборах у 2019 році. 

Про це повідомляє телекомпанія Sky News.

«Я маю намір залишатися прем'єр-міністром довгий час. Гадаю, дехто з вас міркує про те, що мені 62 роки і я вже занадто старий, але хочу запевнити в тому, що буду прем'єр-міністром ще дуже довго, що ми підемо на вибори в 2019 році і переможемо на них», - підкреслив Тернбулл.

Заяви голови австралійського уряду пролунали у зв'язку з новою хвилею чуток про можливу спробу Ліберальної партії змінити свого лідера. Сам Тернбулл прийшов до влади у вересні 2015 року в результаті схожого «перевороту» в правлячій партії, змістивши з поста її лідера і тодішнього прем'єр-міністра країни Тоні Ебботта.

На виборах у липні минулого року Ебботт зумів переобратися в парламент і продовжує залишатися рядовим парламентарієм. З тих пір він постійно виступає з гучними заявами, звинувачуючи керівництво партії в нехтуванні інтересами її рядових членів.

Становище діючого прем'єра ускладнюється хронічним відставанням ЛНК за рівнем популярності від головного політичного супротивника - Лейбористської партії. Коли в 2015 році Тернбулл прийшов до влади, змістивши Ебботта, він назвав неприйнятним той факт, що уряд на чолі з його попередником поступився популярністю опозиції у 30 опитуваннях служби Newspoll поспіль. Зараз уряд на чолі з Тернбуллом поступається популярністю вже впродовж 14 опитувань Newspoll поспіль.

Читайте також: В Австралії шукають, хто "злив" пародію прем'єра на Трампа

Цього тижня прем'єр-міністр Австралії відбуде до Німеччини для участі в саміті «Великої двадцятки» у Гамбурзі. Очікується, що в цей час дискусії про його професійну придатність загостряться.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-