У Парижі засудили українку за викриття проросійського пропагандиста

У Парижі засудили українку за викриття проросійського пропагандиста

4056
Ukrinform
Паризький суд виніс рішення проти української перекладачки Анни Чесановської через її критику на адресу скандального режисера, автора фільму "Україна, маски революції", зобов’язавши її сплатити штраф та компенсацію.

"Європейська правда" має в розпорядженні копію судового рішення, винесеного трибуналом першої інстанції.

Як повідомляв Укрінформ, на початку 2016 року у Франції вийшов в ефір фільм "Україна, маски революції", який численні спостерігачі охарактеризували як пропагандистський. Він викликав обурення не лише в Україні - французькі журналісти, які постійно працюють або регулярно відвідують Україну, підписали лист і висловили своє обурення з приводу трансляції фільму та назвали його маніпулятивним.

Одночасно видання Le Liberation опублікувало блог Анни Чесановської, яку Морейра наняв для перекладу невеликої частини своїх матеріалів. Українка розповіла, як відбувалося маніпулювання, повідомила деталі щодо тих цитат політиків, які були перекладені але не увійшли до фільму.

Саме цей блог став приводом для позову з боку Морейри, якій заявив, що вважає "наклепом" звинувачення українки у маніпуляції.

Читайте також: Брехня про Майдан: «Зірковий час» режисера Морейри

Але суд став на сторону режисера, постановивши, що навіть оціночні судження завдають йому шкоди. Прокурор, що за свідченням учасників також брав участь у процесі, підтримав ці претензій.

У відповідності до рішення суду Анна Чесановська має сплатити: 5000 євро моральної компенсації Морейрі; 3000 євро компенсації за його витрати на адвокатів; оплатити публікацію спростування у газеті, яку обере Мерейра, витративши на це до 5000 євро; сплатити державі 500 євро штрафу через порушення закону; компенсувати 127 євро судових витрат.

Захист Анни Чесановської вже оскаржив рішення в апеляційному порядку, вважаючи його необґрунтованим.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-