Законопроект про Конституційний суд пройшов перше читання

Законопроект про Конституційний суд пройшов перше читання

Оновлено
1464
Ukrinform
Рада підтримала законопроект про Конституційний суд України у першому читанні, "за" - 231 депутат.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, відповідне рішення підтримав 231 депутат. 

За словами голови Комітету з питань правової політики та правосуддя Руслана Князевича, у законопроекті удосконалено конкурсні засади відбору кандидатур на посаду судді Конституційного суду України, виключено положення про необхідність сплати збору за подання конституційної скарги суб’єктами, які її подають.

"Конституційний Суд України є органом конституційної юрисдикції, який забезпечує верховенство Конституції України, вирішує питання про відповідність Конституції України законів України та у передбачених Конституцією України випадках інших актів, здійснює офіційне тлумачення Конституції України, а також інші повноваження відповідно до Конституції України", - йдеться у законопроекті.

Також у проекті зазначається, що склад Суду становить 18 суддів Конституційного суду. Президент України, Верховна Рада України та з'їзд суддів України призначають по шість суддів. 

Передбачається, що посадовий оклад судді Конституційного суду встановлюється у розмірі посадового окладу судді Верховного суду. 

"Суддям Конституційного Суду, які обіймають посади секретаря Колегії, виплачується щомісячна доплата у розмірі 5 відсотків посадового окладу Судді; заступника голови Суду – 10 відсотків посадового окладу Судді; голови Суду – 15 відсотків посадового окладу Судді... Суддя Конституційного Суду у відставці отримує щомісячне довічне грошове утримання, яке виплачується у розмірі 50 відсотків винагороди судді Конституційного суду", - зазначається у законопроекті. 

Крім того, законопроектом визначено, що видатки на фінансове забезпечення діяльності Суду визначаються окремим рядком у Державному бюджеті України. 

У проекті закону є також норми щодо порядку призначення на посаду та звільнення з посади Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Зокрема, зазначається, що рішення про призначення на посаду та звільнення з посади Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини приймається Верховною Радою відкритим голосуванням більшістю голосів народних депутатів від конституційного складу парламенту. 

Народні депутати 8 червня 2017 року не підтримали цей законопроект у першому читанні і направили його на доопрацювання у комітет для підготовки до повторного першого читання.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-