Гарантії безпеки дітей: законопроект Президента ухвалили за основу

Гарантії безпеки дітей: законопроект Президента ухвалили за основу

1005
Ukrinform
Верховна Рада ухвалила в першому читанні президентський проект закону щодо посилення гарантій безпеки дітей.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, за ухвалення законопроекту за основу проголосував 231 депутат.

Представляючи законопроект, Уповноважений Президента з прав дитини Дмитро Кулеба повідомив, що на сьогодні майже 12% українських дітей постраждали від окупації Криму, від військової агресії з боку Росії на сході України. Крім того, майже 600 тисяч дітей залишилися на окупованій території, майже 240 тисяч дітей є внутрішньо переміщеними особами. Майже 100 тисяч дітей проживають на лінії зіткнення. Тому, за словами Кулеби, питання захисту дітей набули першочергового значення.

Законопроект розроблено з метою посилення державних гарантій безпеки дітей від зовнішніх і внутрішніх загроз у всіх сферах життєдіяльності.

Законопроектом пропонується внести зміни до закону "Про основи національної безпеки України", передбачивши, що охорона дитинства є однією з важливих сфер національних інтересів України, від яких залежить сталий розвиток суспільства; збереження та зміцнення інституту сімї, створення умов для повноцінного життя і розвитку дитини, її безпеки, благополуччя, зростання в сімейному оточенні є пріоритетами національних інтересів (зміни до статей 1, 6 закону). При цьому пропонується визнати, що зростання небезпеки для життя і здоров'я цивільного населення, насамперед дітей, внаслідок військових дій чи збройних конфліктів; збільшення кількості дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які виховуються в інтернатних закладах, а також сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, на сучасному етапі є одними з основних загроз національним інтересам і національній безпеці України (зміни до статті 7).

Крім того, законопроектом вносяться зміни до закону "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики", за якими забезпечення особливого піклування про дитину та реалізація її прав визначаються як принцип внутрішньої політики (зміни до статті 2). Відповідно розширюється зміст основних засад внутрішньої політики у соціальній та гуманітарній сферах (зміни до статей 8, 10).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-