Перевірка детективами НАБУ е-декларації Кличка не означає негативних наслідків - депутат

Перевірка детективами НАБУ е-декларації Кличка не означає негативних наслідків - депутат

1231
Ukrinform
Внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за начебто декларування недостовірної інформації мером столиці Віталієм Кличком не тягне за собою жодних негативних наслідків.

Про це повідомив Укрінформу заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя Сергій Алєксєєв (БПП), коментуючи ситуацію довкола повідомлень у ЗМІ про відкриття детективами НАБУ провадження проти Віталія Кличка.

«Як юрист зазначу, що “сенсація”, яка тиражується, – не більше ніж інформаційні маніпуляції. Навіть студент юридичного факультету скаже, що внесення відомостей до ЄРДР не тягне за собою жодних негативних наслідків, оскільки відповідно до положень статті 214 КПК України слідчий або прокурор просто зобов’язані внести в ЄРДР повідомлення про злочин і почати розслідування, незалежно від змісту поданої заяви», – пояснив він.

Водночас  Алєксєєв наголосив, що в ситуації з декларуванням доходів державними службовцями та чиновниками НАБУ переадресовує всі заяви з питань недостовірної інформації на адресу іншого органу – до  Національного агентства з питань запобігання корупції, яке відповідно до положень чинного законодавства і має займатися перевіркою цієї інформації.

«Користуючись недосконалими положеннями закону, громадські організації та інші активісти просто змушують НАБУ через суд вносити дані до ЄРДР за їхніми заявами, не даючи при цьому оцінки їх змісту і займатися не тим, щоб ловити реальних злочинців і корупціонерів, а проводити перевірку декларацій, чим насправді повинні займатися інші компетентні органи»,  – наголосив депутат.

Алєксєєв звернув увагу, що ті, хто звинувачують будь-кого в скоєнні злочину, якого він не вчиняв, повинні пам’ятати, що згідно з нормами КК також встановлена відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про злочин.

Раніше ЗМІ повідомили, що НАБУ зареєструвало провадження за фактом можливого здійснення мером Києва злочину - декларування недостовірної інформації.

Фото: alekseev.com.ua


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-