ВР ухвалила в першому читанні кримінальну відповідальність за сприяння самогубству

ВР ухвалила в першому читанні кримінальну відповідальність за сприяння самогубству

679
Ukrinform
Зміни до Кримінального кодексу щодо встановлення кримінальної відповідальності за сприяння вчиненню самогубства ухвалено в першому читанні.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, за законопроект №4088 проголосували 229 депутатів.

Один із авторів законопроекту Денис Силантьєв (фракція Радикальної партії) зазначив, що за даними ВООЗ за 2012 рік, в Україні було вчинено близько 10 тисяч актів суїциду. Україна входить в десятку країн з найвищим рівнем самогубств - середній показник для нашої країни становить 22 суїциди на 100 тисяч осіб.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що через високу латентність доведення до самогубства та відсутність норми в Кримінальному кодексі України, яка б давала змогу притягати до відповідальності за доведення до самогубства через мережу Інтернет, оцінити реальну ситуацію і стан проблеми вкрай складно. 

Автор законопроекту наголосив, що, враховуючи світову тенденцію до зростання злочинності в інтернеті та появі нового способу доведення до самогубства, необхідно вчасно вносити зміни до кримінального законодавства, які будуть відповідати сучасним викликам.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-