Заручники в ОРДЛО потрібні Москві для шантажу, торгу й дестабілізації

Заручники в ОРДЛО потрібні Москві для шантажу, торгу й дестабілізації

Блоги
Укрінформ
Умнікам, які вимагають змін форматів: питання не формату, а виконання Росією домовленостей і зобов'язань

У вівторок, 18 квітня, представники ОБСЄ, СБУ і офісу Омбудсмена Лутковської вже були в Маріуполі, аби, згідно з досягнутими в Мінську на гуманітарній підгрупі і на ТКГ домовленостями, розпочати, нарешті, опитування сотень осіб, які знаходяться в пенітенціарних установах, яких можливо, згідно з українським законодавством, звільнити від подальшого відбування покарання лише заради звільнення наших заручників в ОРДЛО. 

Однак процедура верифікації так і не розпочалася, в останню хвилину ОРДО під надуманими приводами відмовилися від цього і забажали знову повернутися до обговорення вже сто разів обговореного і сто разів пережованого, на черговій зустрічі в Мінську. 

Тактика ОРДЛО, і їх російських кураторів очевидна - заблокувати процес звільнення заручників, повністю виключити з гуманітарного діалогу міжнародні гуманітарні організації. Спочатку ОРДЛО категорично відмовилися від участі в процесі звільнення МКЧХ, потім, після двомісячних (!) переговорів і вже досягнутих домовленостей (!) заблокували ООН, тепер їх не влаштовує ОБСЄ, хоч місія цієї організації напряму залучена до мінського процесу, а її представники є координаторами ТКГ і всіх груп. 

Позиція ОРДЛО виписана в Кремлі - вивести на двосторонній прямий діалог, тіпа РФ в цьому конфлікті не існує, тіпа це "громадянський конфлікт", а не зовнішня агресія. Але мінський формат - це не московський, не донецький і не луганський формат. Це тристоронній діалог між Україною, ОБСЄ і РФ. Таке рішення прийняли лідери нормандського формату, і саме таку позицію неухильно відстоює і займає Украіна в ТКГ, де вирішуються всі питання, і де приймаються рішення, які всім треба виконувати, а не симулювати. 

Зрив верифікації - це повтор сценарію по зриву відкриття КПВВ в Золотому (Україна відкрила пункт в березні 2016 року, але ж він і досі не працює, заблокований ОРЛО), це повтор невиконаних обіцянок минулого року по звільненню заручників до Великодня (ОРДЛО пообіцяли на ТКГ і потім забули про це) чи підлітків на Новий рік (вони всі й досі в тюрмі, колонії, СІЗО - і наші військові, і діти). 

Очевидно, що оцінку цим діям мають дати в нормандському форматі, лідери якого, зокрема президенти України і Франції та канцлер Німеччини мають чітку й однозначну позицію щодо негайного і безпосереднього залучення міжнародних гуманітарних місій до гуманітарних процесів і допомоги Донбасу, до пошуку зниклих, звільнення заручників. Щодо ОБСЄ, то це взагалі нонсенс, бо ця організація напряму залучена до мінського процесу. 

Також очевидно, що ОРДЛО і їх російські куратори шукають все нові й нові приводи зірвати звільнення заручників, бо їм вигідно, щоб це було заблоковано, і тема заручників використовувалася в тому числі для внутрішньої дестабілізації й колотнечі, через знущання над родинами заручників цією невідомістю і неможливістю змінити ситуацію, витягти хлопців, рішення про звільнення яких приймаються в Кремлі. Поки що не приймаються, вірніше, бо Москві потрібні заручники для шантажу і торгу.

P.S. Питання звільнення заручників і участь в цьому міжнародних організацій обговорювалася і під час останніх переговорів в нормандському форматі. Це я всім умнікам, які вимагають змін форматів і т.д. Питання не формату, а виконання Росією домовленостей і зобов'язань. Можна створити десять майданчиків і п'ять форматів, домовитися, але потім РФ і її маріонетки просто відморозяться і зроблять вигляд що "их там нет, и они ни при чем, не слышали, не видели, не понимают, о чем речь".

Ірина Геращенко
FB

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-