У Раді з'явився законопроект про національну автономію кримських татар

У Раді з'явився законопроект про національну автономію кримських татар

Укрінформ
У Верховній Раді зареєстровано законопроект №6315 «Про статус кримськотатарського народу», який пропонує закріпити статус Автономної Республіки Крим як національно-територіальної автономії кримських татар.

Про це повідомляється на сайті парламенту. 

"Передбачене законопроектом визначення політичного статусу Автономної Республіки Крим як національно-територіальної автономії кримськотатарського народу, створеної у межах території Кримського півострова у складі суверенної і незалежної Української Держави, нарешті виправить правовий нонсенс, який було створено у лютому 1991 року з відтворенням автономії Криму за територіальною ознакою та при повному ігноруванні права на самовизначення корінного народу півострову, який тільки-но повертався з місць депортації на свою Батьківщину", - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Серед авторів документу - голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, лідер кримських татар Мустафа Джемілєв.

Однією з ключових статей законопроекту є стаття 7 «Особливості статусу адміністративно-територіальних утворень на території Кримського півострову», в якій Автономна Республіка Крим визначається «національно-територіальною автономією кримськотатарського народу, створеною у межах території Кримського півострову у складі унітарної України та є формою реалізації кримськотатарським народом свого права на самовизначення».

Певні статті законопроекту спрямовані на забезпечення гарантованого представництва кримськотатарського народу в Верховній Раді України, Верховній Раді Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.

Окрема увага в законопроекті приділена питанню участі представницьких органів кримськотатарського народу в міжнародних організаціях і процесах.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-