Турчинов розповів, що вказує на можливе розширення агресії РФ

Турчинов розповів, що вказує на можливе розширення агресії РФ

1353
Укрінформ
Росія нарощує військовий потенціал, що може передбачати розширення агресії проти України.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов на зустрічі з президентом Парламентської асамблеї НАТО Паоло Аллі, повідомляє прес-центр РНБО.

За словами Турчинова, українські спецслужби фіксують активну діяльність РФ щодо нарощення військового потенціалу "насамперед, на західному та південному стратегічних напрямках".

"Аналізуючи ці дані, ми не можемо виключати розширення військової агресії проти нашої країни", - сказав секретар РНБО, додавши, що російський військовий потенціал загрожує не лише Україні, а й західним партнерам.

Секретар РНБО поінформував співрозмовника про постійне порушення бойовиками "режиму тиші".

"Крім того, російсько-терористичні угруповання демонстративно нехтують Мінськими угодами та черговою домовленістю про припинення вогню. Не припиняючи обстрілів наших позицій із застосуванням забороненої Мінськими угодами зброї, вони військовим шляхом намагаються змінити лінію розмежування", - зазначив Турчинов.

Він наголосив, що в контексті загрози збільшення російської військової агресії дуже важливо відновити військово-технічну співпрацю України з західними партнерами, яка була штучно заблокована в 2014 році.

"Відсутність військово-технічної співпраці з нашими партнерами не сприяє збільшенню оборонного потенціалу України, який ми вважаємо складовою оборонного потенціалу всієї Європи", - наголосив керівник Радбезу.

Під час зустрічі сторони також обговорили необхідність продовження санкційного тиску на країну-агресора, поки Крим та Донбас не повернуться до складу України.

За словами президента Парламентської асамблеї НАТО, в цьому не може бути компромісів: "Країни-члени НАТО мають щодо цього питання чітку позицію. Ми не ставимо на карту питання свободи народу".

Крім того, cпіврозмовники обговорили реформування сектору безпеки і оборони України. Як зазначив Турчинов, модернізація цього сектору за стандартами НАТО відбувається, незважаючи на російську агресію, та перебуває вже на фінішній прямій.

"Для нашої держави немає альтернативи європейській та євроатлантичній інтеграції", - наголосив він.

У свою чергу президент Парламентської асамблеї НАТО зазначив, що країни-члени Альянсу підтримують реформи, що відбуваються в Україні, та прагнення держави до євроатлантичної інтеграції.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-