Порошенка просять відновити військові суди

Порошенка просять відновити військові суди

724
Ukrinform
Президент України Петро Порошенко зустрівся з військовослужбовцями Героями України – учасниками антитерористичної операції, які були присутні на церемонії випуску слухачів Національного університету оборони України ім. Івана Черняховського. 

Про це повідомляє прес-служба Глави держави.

"Дуже пишаюся тим, що українські Збройні Сили високо тримають планку. На ваші плечі лягає не лише обов’язок захищати Україну, бути прикладом для військових і патріотів у тому, як треба себе поводити, а зараз ще й брати активну участь у громадському житті країни", - зазначив Порошенко.

Президент наголосив, що такі зустрічі вже стали традиційними і мають на меті обмін думками задля покращення взаємодії у проведенні реформ у Збройних Силах.

У свою чергу, Герой України, генерал-майор Андрій Ковальчук звернувся до Президента з проханням звернути увагу на справу колишнього першого заступника керівника АТО, генерал-майора ЗСУ Віктора Назарова, якого за рішенням Павлоградського міськрайсуду було засуджено до 7 років ув’язнення.

"Кожен командир, починаючи від командира відділення, відчуває себе поставленим на коліна саме тому, що приймає управлінські рішення. А судять люди, які поняття не мають, що таке управлінське рішення саме у військовій сфері", - сказав Ковальчук.

Він звернувся до Порошенка з пропозицією про відновлення військових судів. "Коли війна закінчиться, вони будуть непотрібні, але на сьогодні вони дуже потрібні", - підкреслив генерал.

Ковальчук зазначив, що йому відомо про офіцерів, які відбувають покарання. Розслідуванням їх справ займалася не військова, а цивільна прокуратура. 

Президент зазначив, що він уже дав свою оцінку щодо висновків суду у справі генерал-майора Назарова.

"Жодним чином це не применшує наші співчуття родинам загиблих героїв. Але ми маємо чітко розуміти, що і експерти, які залучаються до експертиз, повинні мати відповідну компетенцію, кваліфікацію і досвід, так само як і судді та слідчі", - підкреслив Глава держави.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>