Українські підприємства в ОРДЛО мали стати плацдармом реінтеграції - Президент

Українські підприємства в ОРДЛО мали стати плацдармом реінтеграції - Президент

Укрінформ
Підприємства, які продовжували виплачувати заробітну плату в українській валюті та сплачували податки до українського бюджету, були "острівками" присутності України на окупованих територіях і вони мали стати опорою реінтеграції цих земель після їх деокупації.

Про це заявив Президент Петро Порошенко в інтерв’ю українським телеканалам.

"Це були єдині місця, де функціонувала українська національна валюта, де не платили податки до так званих бюджетів "Л/ДНР" або до Російської Федерації, і в повному обсязі податки сплачувалися в Україну. Де забезпечувалася зайнятість, і люди чітко розуміли: ті, хто працював на великих українських підприємствах, які залишалися нехай на окупованих територіях, але під українською юрисдикцією, що це – Україна", - підкреслив глава держави.

На його переконання, саме вони мали бути використані для повернення окупованих територій Донбасу.

"Якщо хочете – це були такі "острівки" України. Якір, яким ця територія трималася України. І, безумовно, ми збиралися використати їх при реінтеграції, при поверненні України на Донбас і поверненні Донбасу в Україну. Це були базові плацдарми для повернення України", - додав Порошенко.

На переконання Президента, так звана блокада окупованих територій дала можливість агресору виправдати свої дії щодо визнання так званих паспортів "Л/ДНР", реєстраційних документів, автомобільних номерів. Так само це створило підгрунтя не лише для захоплення українських приватних та державних підприємств, а й виправдання їх передачі олігархам-втікачам або російським олігархам.

"Це знищило Україну на Донбасі. Це дуже небезпечна стратегія, дуже небезпечні дії", - наголосив він.

Як повідомляв Укрінформ, 15 березня Рада національної безпеки й оборони України ухвалила рішення тимчасово припинити переміщення вантажів через лінію розмежування в зоні збройного конфлікту на Донбасі. 

Президент України Петро Порошенко заявив, що винятком мають бути лише гуманітарні вантажі українських і міжнародних гуманітарних організацій, ООН, Міжнародного Комітету Червоного Хреста. 

Уряд має невідкладно розробити і запровадити план заходів із забезпечення безпечного і надійного функціонування паливно-енергетичного і металургійного комплексу України, проаналізувати негативний вплив на економіку та бюджет країни від тимчасового припинення переміщення вантажів через лінію зіткнення та вжити заходів щодо його мінімізації.

Нагадаємо, від січня активісти, серед яких депутати Верховної Ради та люди, що називають себе ветеранами АТО, блокують деякі ділянки залізниці з вимогою припинити торгівлю з окупованими районами Донбасу. 

13 березня співробітники Служби безпеки України в зоні проведення АТО під час контрдиверсійні заходів в населених пунктах Торецькому, Щербинівка і Курдюмівка затримали 43 особи зі зброєю. У поліції Донецької області заявляли, що всіх затриманих "блокувальників" відпустили, жоден з них не мав тілесних ушкоджень.

У низці регіонів України відбулися акції протесту на підтримку "торгової блокади".

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-