Порошенко: Ключове завдання зараз – створити професійний суд

Порошенко: Ключове завдання зараз – створити професійний суд

1138
Укрінформ
Президент Петро Порошенко підкреслив, що, окрім створення незалежної антикорупційної інфраструктури, серед його пріоритетів є створення незалежної судової гілки влади. 

Про це глава держави заявив у інтерв'ю українським телеканалам. 

"Зараз з’їзд суддів без президента, без парламенту, без будь-якого політичного впливу, який був забраний, обирає членів Вищої ради правосуддя. Для нас зараз ключове – сформувати незалежний, професійний суд, який ефективно, із довірою суспільства, зможе проаналізувати і вирішити, в тому числі й долю Романа Насірова", - заявив Президент, коментуючи ситуацію навколо заарештованого екс-голови ДФС.

Президент також закликав громадськість звернути увагу на процес формування Верховного Суду України.

Глава держави нагадав, що саме з його ініціативи була створена Конституційна комісія, що розробила проект судової реформи. Відповідні законопроекти були погоджені в Європейському Союзі, Венеціанською комісією, США. І Верховна Рада України конституційною більшістю підтримала цю законодавчу пропозицію Президента та розпочала реформу.

Порошенко наголосив на своїй принциповій підтримці процесу реформування судової гілки влади. Йдеться про створення Вищої ради правосуддя, підвищення прозорості у Вищій кваліфікаційній комісії суддів, створення Громадської ради доброчесності, підвищення професійності та незалежності суддів, створення електронних декларацій для усіх чиновників, депутатів, в тому числі й суддів. 

"І ті, хто не може пояснити джерела походження своїх доходів і своїх статків, не мають права більше називатися суддями", - підкреслив Президент.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-