Беца каже, у ЄС зацікавлені швидко виконати свої зобов'язання щодо безвізу

Беца каже, у ЄС зацікавлені швидко виконати свої зобов'язання щодо безвізу

782
Ukrinform
Те, що профільний комітет Європарламенту сьогодні підтримав надання безвізового режиму Україні, є дуже позитивним рішенням. І тепер Європейський Союз має виконати свої зобов'язання щодо обіцянки надати безвіз Україні.

На цьому наголосила у коментарі каналу "112 Україна" речниця Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца. 

"Сьогодні дійсно важливе рішення ухвалене на одному з комітетів Європейського парламенту. Були підтверджені результати тріалогу щодо безвізового режиму. Далі мають пройти дебати і схвалення рішення щодо безвізового режиму на пленарному засіданні Європейського парламенту. Коли це буде, тут важко коментувати, тому що це залежить від графіка Європейського парламенту", - сказала речниця.  

Вона додала, що таке позитивне рішення було очікуваним, оскільки вже позитивно була оцінена робота, проведена Україною, яка виконала всі вимоги, що стосувалися безвізового режиму, ще торік. 

"І це було політично затверджено на рівні ЄС. Тож зараз м'яч - на полі Європейського Союзу, тобто Європейський Союз має виконати свої зобов'язання, провести свої внутрішні процедури", - зазначила Беца. 

Тож наступний етап, за її словами, - це схвалення Радою ЄС і підписання відповідного законодавчого акту, яким би передбачалося, що українці зможуть їздити в Європу без віз.

"Тут терміни вже не залежать від України. Це виключно внутрішні процедури ЄС. Разом з тим ми отримали запевнення від наших європейських партнерів, що це буде досить швидко, вони самі зацікавлені у виконанні своїх зобов'язань, тому що розуміють, що Україна давно вже їх виконала, і тепер м'яч на їхньому полі. Ми дуже сподіваємося, що ці процедури запрацюють якомога швидше", - підкреслила речниця. 

Як повідомляв Укрінформ, Комітет Європарламенту із громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ затвердив сьогодні проект законодавчої резолюції про внесення України до переліку третіх країн, громадянам яких скасовуються візові вимоги. Питання підтримала переважна більшість депутатів комітету. 

Далі, за процедурою, проект рішення про скасування візового режиму для України законодавчий орган ЄС остаточно проголосує на пленарному засіданні 5 квітня.  Після затвердження Радою ЄС у травні безвіз для українських громадян набуде чинності на 21 день після опублікування, що станеться у червні. Безвізовий режим діятиме з країнами-членами Євросоюзу, за винятком Великої Британії та Ірландії.  Українські громадяни зможуть без віз перетинати зовнішні кордони ЄС за паспортами, які містять біометричні дані, та перебувати на території країн-членів до 90 днів кожні 180 днів.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-