Айвазовська: Зараз немає жодних перспектив реалізації політичного етапу

Айвазовська: Зараз немає жодних перспектив реалізації політичного етапу "Мінська"

Укрінформ
Вибори на непідконтрольних територіях Донбасу наразі неможливі, оскільки їх організація має відповідати міжнародним стандартам, чого на даному етапі не існує.

Таку думку висловила експерт політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі Ольга Айвазовська під час експертної дискусії "Донбас: плани на 2017 рік" в Укрінформі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Станом на зараз немає жодних перспектив реалізації політичного етапу Мінських угод. Я думаю, що всі адекватні люди, ті, хто займається тематикою виборів, прекрасно це розуміють. Тому що вибори відповідно до міжнародних стандартів не є порожнім звуком. Це є політичний інститут, який потребує певного ряду передумов. Як то функціонування Державного реєстру виборців, як то діяльність засобів масової інформації, як то можливість формування політичної думки без тиску, погроз, залякування, як то функціонування політичних партій, як то функціонування банківської системи на цій території", - сказала Айвазовська.

Крім того, експерт зауважила, що на сьогодні "ми не можемо говорити, або виходити навіть на певні компроміси щодо того, що безпековий і політичний етап можуть бути реалізовані одночасно", лише виключно послідовно.

На переконання Айвазовської, в іншому випадку не буде створено передумов, які дали б можливість організувати вибори відповідно до міжнародних стандартів.

Експерт також нагадала, що дія закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", підписаний Президентом у жовтні 2014 року, завершується у вересні 2017 року. Це означатиме, що немає навколо чого проводити подальшу дискусію.

Як відомо, за три роки з моменту ухвалення закону сторони переговорів у Мінську не дійшли певних консенсусних рішень.

Дискусію "Донбас: плани на 2017 рік" започатковано у межах "Ініціативи з розвитку аналітичних центрів України", яку виконують Міжнародний фонд "Відродження" (МВФ) у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-