Законопроект про заочне засудження пройшов перше читання

Законопроект про заочне засудження пройшов перше читання

Оновлено
1986
Укрінформ
Народні депутати підтримали за основу законопроект №5610 про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо удосконалення механізмів забезпечення завдань кримінального провадження), ухвалити який закликав Генпрокурор Юрій Луценко. 

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, відповідне рішення підтримали 233 народні депутати. 

"У суспільстві дуже гостро стоїть питання, коли будуть притягнуті до відповідальності ті, хто розікрав країну, хто відповість за організацію придушення мирних акцій протесту та розстріл більше ста людей і поранення більше 500 людей... Найбільший ступор у цьому - недосконалість законодавства про заочне засудження. Вашій увазі пропонується закон, який закриває можливість захисту Януковича і Захарченка та інших понести відповідальність в українському відкритому суді", - сказав Луценко напередодні ухвалення рішення. 

Луценко закликав депутатів ухвалити законопроект №5610 за основу і в цілому, щоб дати можливість "10 березня розпочати суд над Януковичем за обвинуваченням у державній зраді", проте Рада ухвалила законопроект лише за основу.

Законопроект передбачає не зараховувати до загального строку досудового розслідування строк ознайомлення з матеріалами досудового розслідування сторонами кримінального провадження в порядку, передбаченому статтею 290 цього Кодексу.

Луценко також заявив, що 119 кримінальних проваджень готові для передачі в суди в разі ухвалення цього законопроекту.

"На ваше рішення чекають Янукович, Захарченко і вся його компанія, в тому числі Шуляк, Ратушняк, Якименко, Азаров та інші. Рішення чекають радник Путіна Глазьєв, міністр оборони РФ Шойгу, 12 генералів та офіцерів з числа вищого командування російської армії та інші", - зазначив Луценко.

Законопроект також має вдосконалити положення кримінального кодексу щодо строків тримання під вартою і досудового розслідування та підстав і порядку їх продовження.

Крім того, КПК України пропонується доповнити нормами, які визначають алгоритм дій для суду в разі отримання до спливу дворічного строку після введення в дію частини четвертої статті 216 КПК України обвинувальних актів, клопотань про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру щодо злочинів, передбачених у цьому пункті.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-