У Раді з’явився законопроект про Антикорупційний суд

У Раді з’явився законопроект про Антикорупційний суд

Укрінформ
У Раді зареєстрували законопроект про Антикорупційний суд.

Про це повідомив у Facebook голова антикорупційного комітету  Єгор Соболєв.

"Зареєстрували законопроект, проведення якого, я думаю, буде одним із найважчих і найважливіших завдань цього року. Йдеться про Антикорупційний суд. Наше завдання - створити в Україні хоча б один суд, де можуть отримати справедливий вирок найвищі посадовці держави. Разом з рішеннями про спеціальну конфіскацію вкраденого ними", - написав Соболєв.

Він зауважив, що Антикорупційне бюро і Антикорупційна прокуратура почали ламати "кругову поруку. Але їхні розслідування оборудок, за якими стоять люди Дмитра Фірташа, Григорія Суркіса, Олександра Мартиненка, як і підготовка обвинувачень проти голови Центрвиборчкому Михайла Охендовського чи прокурора зони АТО Костянтина Кулика, заходять у глухий кут". Соболєв пояснив, що, на його думку, в країні немає хоча б одного суду, який здатний був би винести вирок топ-клептократам.

Нардеп пояснив, що в зареєстрованому законопроекті пропонується утворити Вищий антикорупційний суд, якому будуть підслідні усі справи Антикорупційного бюро і Антикорупційної прокуратури. 70 суддів цього суду мають давати дозволи на прослуховування, арешт та відсторонення від роботи топ-клептократів, а також виносити їм вироки. Ще з 30 суддів пропонується створити спеціальну палату у Верховному суді - як апеляційну інстанцію. Усім антикорупційним суддям має бути встановлена висока платня та надана цілодобова охорона.

Для підбору суддів пропонується, зокрема, долучити представників США, країн ЄС, Великої Британії. Щоб на посади суддів вдалося підібрати максимально професійних та принципових людей, у тому числі серед адвокатів, правозахисників та науковців.

"Я завжди кажу клептократам, що з часом вийти з в`язниці чесною та небагатою людиною є кращою альтернативою для них, ніж суди Лінча", - написав Соболєв.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-