Порошенко схвалив створення Вищої ради правосуддя

Порошенко схвалив створення Вищої ради правосуддя

Відео
3263
Укрінформ
Президент Петро Порошенко підписав Закон "Про Вищу раду правосуддя" під час зустрічі з головою Вищої ради юстиції Ігорем Бенедисюком та заступником Глави Адміністрації Президента Олексієм Філатовим. Документ був ухвалений Верховною Радою 21 грудня.

Про це повідомляє прес-служба Глави держави.

"Глава держави зазначив, що 2016 рік став визначальним у рішучих діях з реформування судової системи – були затверджені та вступили в дію конституційні зміни в частині правосуддя, започатковано новий орган – Вищу раду правосуддя (ВРП)", - йдеться в повідомленні.

Порошенко наголосив, що Вища рада правосуддя прибирає політичну складову в судовій гілці влади, насамперед, з механізмів призначення, переведення, звільнення суддів, надання згоди на затримання або арешт судді.

Глава держави нагадав, що законопроект "Про Вищу раду правосуддя" був підтриманий партнерами з Ради Європи і Європейського Союзу.

"Вважаю, що це рішучі дії по забезпеченню одного з ключих прав українських громадян – права на справедливість, права на справедливий суд", - підкреслив він.

Президент зазанчив, що створення нового конституційного органу - Вищої ради правосуддя - є одним із важливих складових судової реформи.

Глава держави подякував Верховній Раді, яка дослухалась до його пропозиції, підтримала цей закон та схвалила його у терміни, які дозволяють ВРП вже у 2017 році повноцінно запрацювати.

Порошенко також підписав Закон про внесення змін до Бюджетного кодексу, які, зокрема, урегулюють питання фінансування цього нового органу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-