Українці підтримали децентралізацію високою явкою на виборах до ОТГ – Президент - 24.12.2016 14:24 — Новини Укрінформ
Українці підтримали децентралізацію високою явкою на виборах до ОТГ – Президент

Українці підтримали децентралізацію високою явкою на виборах до ОТГ – Президент

1170
Ukrinform
Висока активність виборців під час обрання голів та депутатів об'єднаних територіальних громад  засвідчила віру українців у децентралізацію. Тепер люди мають відчути конкретні зміни та побачити результати.

На цьому наголосив Президент України Петро Порошенко під час відеозвернення до учасників Форуму новообраних голів та депутатів об'єднаних територіальних громад (ОТГ), повідомляє прес-служба глави держави.

"Вибори стали свого роду міні-плебісцитом на підтримку децентралізації. Така активність виборців вкупі з вашою перемогою демонструє, що люди не просто повірили в децентралізацію, а рішуче її підтримали. Вони зрозуміли, що передача повноважень та фінансових ресурсів на місця відповідає їхнім життєвим інтересам, бо це все дало можливість розпочати вирішувати застарілі проблеми, грошей на які бракувало протягом десятиліть. А тепер вони є", - зазначив Президент.

Говорячи про явку громадян на цих виборах, Порошенко зазначив, що у виборчих технологіях існує закономірність, характерна для всього демократичного світу: чим нижче рівень влади, що обирається, тим менш активно люди голосують. Однак на цих виборах явка громадян виявилася значно вищою, ніж на загальнонаціональних місцевих виборах минулого року, а деінде - взагалі вийшла на рівень президентських чи парламентських виборів.

Порошенко привітав новообраних голів та депутатів ОТГ і наголосив, що виборці обирали не тих, хто красиво виголошує гасла і добре виступає на мітингах, а тих, хто зі знанням справи здатен робити повсякденну рутинну роботу із покращення життя місцевих громад. Люди голосували за тих, хто відремонтує дорогу, покладе тротуар, поставить нові вікна в школі, залатає дах в ФАПі, збудує дитячий садок тощо.

"Вітаю кожного з вас із заслуженою перемогою. Але, водночас, попереджаю про колосальну відповідальність. Для ваших громад не Президент, а саме ви є обличчям влади. І партії - також", - наголосив Глава держави.

Він підкреслив, що 1744 менші громади наразі об'єдналися в 367 більш фінансово спроможних громад і це відкрило нові можливості для понад 3 мільйонів громадян, які там живуть.

Порошенко зазначив, що за рік завдяки змінам до податкового та бюджетного законодавства надходження лише власних доходів місцевих бюджетів об'єднаних громад зросли більше ніж утричі. В цілому загальний фонд місцевих бюджетів збільшився ушестеро  порівняно із надходженнями до бюджетів місцевих рад, які увійшли до складу об'єднань. "Це показники по тих громадах, які цього року вже працювали за новою моделлю. Привабливий приклад для наслідування тим, хто в сімнадцятому розпочне працювати за новими правилами. І для тих, хто все ще розмірковує, об'єднуватися чи залишатися на узбіччі прогресу", - наголосив Президент, додавши, що загалом по країні загальний фонд всіх місцевих бюджетів, тобто власні доходи та субвенції, зріс лише за рік в півтора разу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>