У Держприкордонслужбі кажуть, що грошей на «Стіну» не вистачає

У Держприкордонслужбі кажуть, що грошей на «Стіну» не вистачає

1122
Ukrinform
Протягом двох років на проект "Стіна" на кордоні з Росією виділялося значно менше коштів від запланованого.

Про це заявив голова Державної прикордонної служби Віктор Назаренко в інтерв'ю парламентському виданню "Голос України".

"На жаль, фінансування достатньо обмежене і не дозволяє в повному обсязі виконувати проект. У 2015-му із бюджету при проекті майже один мільярд гривень були виділені лише 400 мільйонів. Цього року при проекті 1,2 мільярда гривень нам виділено лише 200 мільйонів, на сьогодні профінансовано 175 мільйонів", - сказав Назаренко.

За його словами, існують також проблеми з виділенням земельних ділянок для облаштування  так званих земель оборони уздовж лінії кордону з Росією.

Утім, Назаренко зазначив, що інженерно-технічне облаштування кордону здійснюється за планом, затвердженим урядом у травні 2015 року. Зокрема, на Харківщині виконано понад 50% робіт. Ділянку відділу "Дергачі" в області використано як полігон для випробування технічних новацій, котрі зараз спільно із науковцями впроваджуються на кордоні. У більшій частині Харківської області обладнано комплексну систему захисту і контролю державного кордону.  Водночас на Луганщині роботи з облаштування "Стіни" тільки розпочалися.

Голова ДПСУ поінформував, що загалом на українсько-російському кордоні вже облаштовано 264,6 км протитанкових ровів, 111,8 км рокадних доріг, 40,6 км контрольно-слідової смуги, 75,7 км загороджувального паркана. Прикордонники придбали й використовують чотири бойові модулі.

Як він зазначив, після запровадження системи візуально-технічного спостереження на тих ділянках, які облаштували - зокрема, на відділі "Дергачі" та сусідніх, кількість порушень мінімізована.

"Проект ми вважаємо дуже важливим. Уперше в багатовіковій історії наша держава будує реальний кордон із Росією. Це справді та споруда, яка дозволить підвищити ефективність, а ризики й загрози набагато зменшити", - наголосив голова Держприкордонслужби.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>