Український суд буде професійним і некорумпованим - Президент

Український суд буде професійним і некорумпованим - Президент

1138
Ukrinform
Президент Петро Порошенко переконаний, що завдяки проведенню судової реформи правосуддя в Україні стане доступним, відритим, професійним і некорумпованим.

Про це повідомляє прес-служба Глави держави.

"В присутності Глави Держави, присягу склали судді, які були призначені на посаду у перехідний період судової реформи задля забезпечення громадянам доступу до правосуддя. За даними Ради суддів України, на цьому етапі через звільнення значної кількості старих суддів має місце недоукомплектація судів різних інстанцій, що унеможливлювало їх ефективну роботу", - йдеться у повідомленні.

Глава держави звернув увагу новопризначених суддів на те, що зараз наша країна переживає якісно новий період свого розвитку, а її громадяни особливо гостро потребують захисту правди, справедливості, чесного і справедливого суду. Президент зазначив, що на суддів, які сьогодні приведені до присяги, покладається величезна відповідальність.

"Новопризначені судді першими розпочинають свою роботу в умовах зміненого Основного закону України. Наступними складатимуть присягу судді нового Верховного Суду, конкурс до якого зараз триває", - повідомили в АП.

Впродовж найближчих трьох місяців кандидати, які подали свої документи для участі в конкурсі, пройдуть декілька етапів відбору. Президент закликав комісію бути чесною, неупередженою та відкритою, а громадськість пильно слідкувати за ходом конкурсу.

Глава держави також висловив сподівання, що законопроект «Про Вищу раду правосуддя» і буде доопрацьовано з врахуванням зауважень і ухвалено вже наступного тижня.

Ще одним пріоритетом Президент назвав розроблений Радою з питань судової реформи та підтриманий Венеціанською комісією законопроект «Про Конституційний Суд України», який встановлює конкурсні процедури відбору суддів Конституційного Суду, запроваджує новацію – інститут конституційної скарги, яка є додатковим механізмом захисту прав і свобод громадян. Не менш важливим, на думку Петра Порошенка, є доопрацювання та прийняття нового процесуального законодавства.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>