Найєм озвучив прізвища фаворитів на посаду голови ДБР - 06.12.2016 01:57 — Новини Укрінформ
Найєм озвучив прізвища фаворитів на посаду голови ДБР

Найєм озвучив прізвища фаворитів на посаду голови ДБР

2279
Ukrinform
Стало відомо, хто має найбільші шанси очолити новостворене Державне бюро розслідувань.

Про це написав на своїй сторінці у Facebook народний депутат Мустафа Найєм.

Він наголосив, що, коли ДБР повноцінно запрацює, воно перебере на себе функцію досудового слідства, яким зараз займаються органи прокуратури, "а за масштабом структура стане таким же монстром, яким зараз є Генпрокуратура".

Найєм зауважив, що на теперішньому етапі конкурс на посаду голови ДБР набирає помітних політичних ознак.

"На сьогодні у комісії немає жодного члена, який би представляв громадськість або громадянське суспільство. Як наслідок, комісія стала місцем політичних домовленостей, в рамках яких, ДБР повинне відійти під кураторство команди президента", – написав нардеп.

Після завершення чергового засідання конкурсної комісії стало відомо, що до наступного етапу пройшли 19 з 50 кандидатів, а три фаворити безпосередньо пов’язані з президентом.

З максимальних 9 балів 8 набрав помічник президента Олексій Горащенков. Глава Управління процесуального керівництва, підтримки державного звинувачення та представництва в суді Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки ГПУ Ольга Варченко набрала стільки ж, а головний військовий прокурор Анатолій Матіос на один бал менше.

"Нічого особистого, але це не просто збочення логіки процесу створення ДБР як незалежного органу, але і загроза подальшої узурпації правоохоронних органів політичними групами", – підсумував Найєм.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>