ЄС почав нову інформполітику щодо Росії - нардеп

ЄС почав нову інформполітику щодо Росії - нардеп

3124
Укрінформ
Прийняття Європейським Парламентом доповіді про протидію ворожій ЄС зовнішній пропаганді з боку Росії та ісламістських угруповань є початком нової інформаційної політики Європейського Союзу.

Про це заявила голова підкомітету з питань безпеки державних інформаційних систем Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Ірина Фріз (фракція «Блок Петра Порошенка») на своїй сторінці у Facebook.

«Європейський парламент визнав факт повномасштабної російської пропаганди в ЄС та фінансування європейських партій і організацій Кремлем. Саме про це говориться у доповіді про протидію ворожій ЄС зовнішній пропаганді з боку Росії та ісламістських угруповань, що була прийнята... Прийняття доповіді - цe початок нової інформаційної політики щодо пропагандистських потуг Росії. Європа будe захищатися від пропаганди Крeмля. А цe означає в тому числі і тe, що проросійської брeхні щодо Криму і Донбасу станe менше в інформаційному полі ЄС», - підкреслила депутат.

За її словами, голосування дало змогу чітко побачити російське лоббі, якe голосувало проти документу або утрималось від його підтримки.

Зокрема, як зазначила Фріз, більшість голосів "проти" надали представники лівої фракції «Європейських об'єднаних лівих та ліво-зелених півночі», ультраправа «Європа націй та свобод» (Ле Пен), «Європа за свободу та демократію» (Найджел Фарадж).

Документом визнається, що ворожа пропаганда проти ЄС і країн-членів спрямована на викривлення правди, внесення розколу між ЄС та його північноамериканськими партнерами, погіршення процесу прийняття рішень, дискредитацію інститутів влади, покликана викликати страх і невпевненість серед громадян блоку.

Європарламент також визнав, що Росія застосовує широкий спектр інструментів: аналітичні центри, багатомовні телевізійні канали, псевдоінформаційні агенції, соціальні медіа та інтернет-тролів. Їх діяльність спрямована на розкол Європи та створення хибної уяви про наявні розбіжності між країнами ЄС та їх східними сусідами.

Доповідь визнає, що Москва фінансує політичні партії та організації, в тому числі ультраправі та популістські об'єднання, підкреслила Ірина Фріз.

«Незважаючи на спротив, результати голосування свідчать про те, що проблема російської пропаганди гостро стоїть на порядку денному не тільки в Україні але і в країнах ЄС», - резюмувала політик.

Доповідь про протидію ворожій ЄС зовнішній пропаганді з боку Росії та ісламістських угруповань прийнята у середу, 23 листопада.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-