Гройсман відкрив форум, присвячений реформі медицини

Гройсман відкрив форум, присвячений реформі медицини

Фото
2784
Ukrinform
Стратегічний міжвідомчий форум "Реформа медицини: фінансування, управління, первинна медична допомога" під головуванням Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана розпочався у Києві.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Система охорони здоров'я потребує підтримки, стан системи є жахливим, він не влаштовує ні тих, хто працює, ні тих, хто потребує допомоги. Тому нам потрібно прийняти спільне рішення... для уряду для мене особисто. Зміна системи охорони здоров'я є важливим пріоритетом", - сказав  відкриваючи форум Гройсман.

Участь в обговорення шляхів реформуванням медичної сфери беруть в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, представник Європейського регіонального офісу ВООЗ Ганс Клюге, віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко, Голова Верховної Ради Андрій Парубій, міністр фінансів Олександр Данилюк, міністр соцполітики Андрій Рева, представники ЮНІСЕФ, USAID , Глобального Фонду, Світового банку.

Міжвідомчий форум "Реформа медицини: фінансування, управління, первинна медична допомога" у столиці

Фото: Анастасія Сироткіна.

На Форумі буде представлений проект Концепції реформи фінансування системи охорони здоров'я та проект положення про Національну службу охорони здоров'я.

Згідно з Концепцією, запровадження нової моделі охорони здоров'я передбачається здійснити в три етапи, повна реалізація яких очікується до 2020 року. Поступовість реформи пояснюється необхідністю забезпечити належний соціальний захист, перепідготовку працівників системи охорони здоров'я, консолідувати ресурси для інвестицій у розвиток перспективних медзакладів у новостворених госпітальних округах тощо.

Передбачається, що гарантований пакет меддопомоги поширюватиметься на всіх громадян та включатиме первинну медичну допомогу, екстрену медичну допомогу, в тому числі в стаціонарі, основні види амбулаторних послуг за направленням лікаря первинної ланки, основні види стаціонарної меддопомоги, амбулаторні рецептурні лікарські засоби.

Згідно з Концепцією, підготовчий етап триватиме протягом 2017 року. За цей період планується запровадити правові та інституційні основи для нової системи фінансування охорони здоров'я, запровадити нову модель на первинної ланки та впорядкувати мережу стаціонарів вторинної ланки.

На другому етапі, у 2018-2019 роках, планується ввести в дію державний гарантований обсяг меддопомоги на всіх рівнях та фінансувати його через національного замовника . 2020 рік повинен стати етапом інтеграції , зокрема, забезпечення фінансування гарантованого пакету меддопомоги в повному обсязі через національного замовника, забезпечення функціонування механізмів співоплати за медичні послуги на вторинній та третинній ланці, ввести інструменти електронної системи охорони здоров'я.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-