Законопроект про Вищу раду правосуддя пройшов перше читання

Законопроект про Вищу раду правосуддя пройшов перше читання

939
Ukrinform
Народні депутати підтримали у першому читанні президентський законопроект № 5180 "Про Вищу раду правосуддя".

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, відповідне рішення підтримали 232 нардепів.

Цей законопроект визначає статус, повноваження, засади організації та порядок діяльності Вищої ради правосуддя.

Вища рада правосуддя, відповідно до законопроекту, є колегіальним, незалежним конституційним органом суддівського врядування, який діє в Україні на постійній основі для забезпечення незалежності судової влади, її функціонування на засадах відповідальності, підзвітності перед суспільством, формування доброчесного та високопрофесійного корпусу суддів, додержання норм Конституції і законів України, а також професійної етики в діяльності суддів і прокурорів; видатки на утримання ВРП визначаються окремим рядком у Державному бюджеті України.

Як зазначив заступник глави АП Олексій Філатов під час презентації законопроекту, профільний закон про Вищу раду правосуддя дозволить запустити повноцінну роботу цього органу.

"Ці повноваження (передбачені у законопроекті про ВРП - Ред.) дають реальну можливість забезпечити роботу цього органу відповідно до міжнародних стандартів і потреб самої судової системи, вимог українського суспільства", - сказав він.

Законопроект визначає, що Вища рада правосуддя вносить подання про призначення судді на посаду; ухвалює рішення стосовно порушення суддею чи прокурором вимог щодо несумісності; забезпечує відповідність діяльності суддів вимогам закону, в тому числі через процедури дисциплінарної відповідальності; ухвалює рішення про звільнення судді з посади; надає згоду на затримання судді чи утримання його під вартою чи арештом; ухвалює рішення про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя; погоджує кількість суддів у суді; призначає на посаду та звільняє з посади голову Державної судової адміністрації України, його заступників та виконує ряд інших функцій.

У тексті законопроекту передбачається, що Вища рада правосуддя складається з двадцяти одного члена, з яких десятьох – обирає з'їзд суддів України з числа суддів чи суддів у відставці, двох – призначає Президент України, двох – обирає Верховна Рада України, двох – обирає з'їзд адвокатів України, двох – обирає всеукраїнська конференція прокурорів, двох – обирає з'їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ. Голова Верховного Суду входить до складу Вищої ради правосуддя за посадою.

Розмір винагороди члена Вищої ради правосуддя, відповідно до цього проекту закону, встановлюється у розмірі посадового окладу судді Верховного Суду з коефіцієнтом 1,5. А розмір винагороди члена Вищої ради правосуддя, який є суддею, дорівнює сумі його суддівської винагороди, якщо така сума перевищує розмір посадового окладу судді Верховного Суду з коефіцієнтом 1,5.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-