Посли G7 вважають перший етап е-декларування успішним

Посли G7 вважають перший етап е-декларування успішним

Заява
1247
Ukrinform
Посли країн Великої сімки вважають завершення першого етапу е-декларування важливим кроком на шляху до збільшення прозорості та підзвітності серед державних посадовців і очікують від української влади продовження поступу на шляху подолання корупції.

Про це йдеться у Спільній заяві послів країн G7 щодо першого етапу подання електронних декларацій, оприлюдненій посольством Японії.

"Ми вітаємо уряд України із завершенням першого етапу подання електронних декларацій про активи. Це є важливим етапом на шляху до збільшення прозорості та підзвітності серед державних посадових осіб. Ми визнаємо і високо цінуємо загальне дотримання процедури всім урядом, незважаючи на технічні збої, які на початковому етапі ускладнювали процес. Високий рівень виконання серед посадових осіб високого рівня свідчить про те, що система функціонує належним чином і буде служити надійним джерелом даних для правоохоронних органів", - йдеться у документі.

У заяві зазначається, що в перспективі вкрай важливо, щоб українська влада продовжувала забезпечувати стійкість та незалежність системи за допомогою зовнішньої перевірки та шляхом підтримки антикорупційного законодавства та органів. Це включає наявність у Національного агентства з питань запобігання корупції  спроможності, ресурсів та незалежності для перевірки даних декларацій належним чином і управління системою електронного декларування активів. Аналогічним чином Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повинні мати повноваження, персонал і фінансування для того, щоб повною мірою проводити розслідування  і переслідувати в судовому порядку посадовців, причетних до корупційних справ.

Посли G7 підкреслили, що НАЗК, НАБУ і САП повинні функціонувати таким чином, як це передбачено в українському законодавстві, і відповідати очікуванням українського народу.

Підсумовуючи, вони акцентували увагу на необхідності якомога швидшого завершення створення Агентства з питань повернення та управління активами  і запевнили, що будуть продовжувати підтримувати зусилля Президента, Прем'єр-міністра та всіх державних органів і громадянського суспільства України в боротьбі з корупцією.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-