Законопроект про енергоефективність будівель створить прозорий ринок ресурсів - Зубко

Законопроект про енергоефективність будівель створить прозорий ринок ресурсів - Зубко

971
Ukrinform
Законопроект  «Про енергетичну ефективність будівель», який на цьому тижні розглядається у Верховній Раді, створить в Україні прозорий і конкурентний ринок енергоаудиторів.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час презентації законопроекту, повідомляє Урядовий портал.

“При проведенні енергоаудиту будівлі, її термомодернізації людина вільна у своєму виборі енергоаудитора, енергосервісної компанії, проектної організації. Крім того, держава не бере участі у проведенні атестації аудиторів. Навчальні заклади готують таких спеціалістів, а саморегулівні організації здійснюють атестацію. Саме так прописано в законі”, - наголосив Зубко.

За його словами, така система повністю усуває корупційні ризики та бюрократичні процедури. “Непрозорість, яка існувала раніше, коли держава сертифікувала інженерів-конструкторів, архітекторів, технічний нагляд тощо, повністю нівелюється”, - додав міністр.

Як повідомлялося, проект Закону "Про енегроефективність будівель" передбачає запровадження сертифікації енергетичної ефективності будівель. Це один з базових законопроектів (разом з законопроектами “Про ЖКП”, “Про комерційний облік”, “Про Фонд енергоефективності”), необхідних для повноцінного впровадження реформи енергоефективності та запуску Фонду енергоефективності.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-