Дума про тумбочку. Слова – е-декларації. Музика-народна

Дума про тумбочку. Слова – е-декларації. Музика-народна

Аналітика
3499
Ukrinform
Бідний народ дізнався про статки своїх обранців і сушить тепер ріпу: а чого ж стільки готівки?

Що не кажіть, а українці таки вміють обирати своїх представників. Перший етап е-декларування свідчить про притаманну нардепам особливу ощадливість і стратегічне планування своїх майбутніх витрат.

За підрахунками команди економічного експерта Андрія Геруса, народні депутати задекларували грошових коштів на суму 12,3 млрд грн, з них готівкою 7,4 млрд грн. В середньому - 30,4 млн грн на брата (сестру). Наприклад, 60 депутатів БПП сумарно задекларували 1,9 млрд грн. Це річні бюджети таких міст як Черкаси чи Херсон.

Як мільйонери думають, що вони - лохи

Найбагатша у Верховній Раді група "Воля народу". На одного її депутата припадає 58 млн грн задекларованих коштів (з них 37 млн грн готівкою).

Найбільш "готівкова" - група "Партія Відродження". По 37,2 млн "кешу" (всього 50 млн грн на одного народного слугу).

Найскромніша – "Об’єднання Самопоміч", з 4 млн грн на одного депутата, з них всього лише 2,4 млн грн готівкою.

По великому рахунку народні обранці заховали в матраци майже 5% грошової маси всієї країни. Переважно в готівковій американській валюті. А, враховуючи троллінг від "трильйонера" (депутат Сергій Мельничук) і подібних жартівників, думаємо, що приховано набагато більше.

Грошові кошти, накопичені депутатами ВР VIII скликання, за даними FB Andriy Gerus

Багаторічні учасники списку Forbes вже заявили, що після опублікування електронних декларацій українських чиновників більшість учасників списку відчули себе, як то кажуть, "лохами". Співвласник і голова наглядової ради Global Spirits (ТМ "Хортиця") Євген Черняк так і написав на своїй сторінці в FB: "З цієї хвилини прошу вважати мене жебраком".

Реєстри та зарплати все розкажуть

Експерти та громадськість не можуть зрозуміти, що примусило законодавців показати стільки готівки в своїх деклараціях.

"Депутати тримають гроші в готівці, оскільки не довіряють банківській системі", - заявив голова фракції БПП Ігор Гринів (декларант $210 тисяч та 300 тисяч гривень). І відразу ж поскаржився на публічну травлю.

"Якби це виглядало нормально з прозорістю - я готовий бути повністю прозорий. Але якщо це травля - просто нецікаво", - додав він. До речі, це той самий депутат, який намагався законодавчо закрити відомості про грошові кошти від народних очей, але після високого президентського "нагоняя"  відкликав скандальну поправку.

Здавалося б, ну склав ти собі скриню баксів – то сиди собі тихенько, ніхто ж не дізнається. Але, здається, є набагато простіше  пояснення. Якщо кількість готівки перевірити дійсно нереально, то інформація про "свіжі покупки", зроблені в період з 1-го січня 2016 по 1січня 2017 року обов’язково випливуть на поверхню - через публічні реєстри нерухомого та рухомого майна, реєстри юридичних осіб і таке інше.

І тоді при подачі декларації за 2016 рік неминуче доведеться пояснювати походження грошей на придбання активів. Ось тут весь цей задекларований віртуальний "кеш" і стає вкрай потрібним. Вочевидь, навесні 2017 року задекларовані цінні папірці стануть (треба буде прослідкувати!) будинками, земельними ділянками, корпоративними правами, джипами, шубами та діамантами в декларації за 2016 рік.

І щоб якось підсолодити пілюлю від обнародуваних таємних планів, народні обранці одразу великодушно висловились за скасування підвищення собі зарплат.

"Ми зустрілися з керівниками фракцій. Дійшли згоди, що постанову про підвищення зарплати депутатам потрібно змінити. Так, ця постанова була невірною. Але ми показуємо, що вміємо визнавати помилки і швидко реагувати", - сказав спікер парламенту Андрій Парубій.

Цікаво, яка державна структура стане лідером великого фінансового рейтингу України під назвою "е-декларування", коли декларації подібним чином буде проаналізовано за корпоративною ознакою (Адміністрація Президента, Кабмін, Генпрокуратура, судді, податкова…). Робимо ставки, панове!

Оксана Поліщук. Київ

Народні боржники (депутати, що не подали декларації станом на 31 жовтня 2016 р.)

В'ячеслав Богуслаєв ("Воля народу")

Анатолій Гіршфельд ("Воля народу")

Ігор Шкіря ("Відродження")

Юрій Шухевич (фракція Радикальної партії Олега Ляшка)

Марія Матіос ("Блок Петра Порошенка")

Олександр Онищенко ("Воля народу") – в бігах.

Сергій Клюєв (фракція "Опозиційний блок") – в бігах.

Згідно із законом, умисне неподання декларації, карається штрафом від 2500 до 3 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або позбавленням волі на строк до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-