ЗСУ довели, що є гідними спадкоємцями переможців нацизму - Порошенко

ЗСУ довели, що є гідними спадкоємцями переможців нацизму - Порошенко

737
Ukrinform
Збройні Сили України, зупинивши російську агресію, довели, що є гідними спадкоємцями і продовжувачами ратної слави переможців німецького нацизму. 

На цьому наголошується у зверненні Президента до українського народу з нагоди Дня визволення України від фашистських загарбників.

"Завдяки національній єдності, солідарності міжнародного співтовариства, патріотизму українських солдатів та офіцерів, добровольців та волонтерів, усього суспільства вдалося створити сильне військо і зупинити російську агресію. Нові Збройні Сили України продемонстрували всьому світові боєздатність, військову майстерність та високі людські якості військовослужбовців, довели, що є гідними спадкоємцями і продовжувачами ратної слави переможців нацизму", - йдеться у зверненні.

Президент наголосив, що сьогодні ми вшановуємо величний подвиг визволителів української землі та висловлюємо найщиріші слова вдячності людям, які вибороли право на життя і свободу нашого народу, врятували від нацизму народи європейського континенту.

Він зазначив, що звитяжна битва за Україну, тривалістю довгих 22 місяці, стала вирішальним чинником розгрому військ гітлерівської Німеччини і її союзників: "Від Дніпра до Ельби, від Києва до Відня, Праги та Берліну пролягли бойові шляхи фронтів, які увійшли в історію, гордо іменуючись "Українські". Звичайно, там воювали не тільки українці. І, звичайно, українці воювали й на інших фронтах Другої світової війни. Це вони брали участь у вигнанні нацистів із Польщі, Румунії, Угорщини, Болгарії, Югославії, Австрії, Чехословаччини, штурмували Рейхстаг".

Водночас, наголосив Глава держави, ціна перемоги була страшною.

"Під час усіх наступальних операцій на території України обірвалося життя трьох мільйонів воїнів. Так, лише у бою за містечко Мілове на Луганщині, звідки, власне, й почалося вигнання нацистів з української землі, полягло 1066 бійців. Маємо пам'ятати всіх, хто загинув у ті трагічні роки. Їх історична перемога над нацизмом дала мир і свободу народам, взаєморозуміння і розвиток демократії, що нині є дорогоцінними надбаннями всього людства", - заявив Порошенко. 

На жаль, додав він, нині Україна зіткнулася з новою трагічною реальністю. Адже вже тривалий час українцям доводиться збройно захищати свою країну, протистояти агресору, що цинічно наважився на насильницьке перекроювання кордонів.

"Щиро дякую всім ветеранам Другої світової війни, учасникам визвольної боротьби, сучасним героям за самовідданість і любов до Батьківщини. Переконаний, що Український народ, який по праву пишається вами та вашими подвигами, переможе. Честь вам і слава! Слава Україні!" - наголосив Глава Української держави.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-