Україна і Норвегія підписали угоду про економічне співробітництво

Україна і Норвегія підписали угоду про економічне співробітництво

Укрінформ
В Осло 18 жовтня відбулося підписання рамкової Угоди про технічне та фінансове співробітництво між Кабінетом міністрів України та Урядом Королівства Норвегія.

Про це сказала перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Ковалів, яка бере участь у норвезько-українському бізнес-форумі, повідомляє Урядовий портал.

«Норвегія давно підтримує Україну на міжнародній арені, і уряд докладає максимум зусиль, щоб підсилити двосторонню економічну співпрацю та залучення інвестицій. Угода, яку ми підписали, це потужний сигнал для норвезьких інвесторів, що уряд цієї країни високо оцінює прогрес у реформах, якого досягла Україна», - сказала Ковалів.

Над підготовкою угоди про технічне та фінансове співробітництво протягом року працювали заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов та команда Мінекономрозвитку. Підписання угоди дасть змогу створити організаційно-правові засади українсько-норвезького співробітництва у сфері залучення та використання міжнародної технічної допомоги.

«Рамкова угода - це стійка основа для реалізації різноманітних проектів технічної допомоги. На основі цього документа, який команда Олени Трегуб готувала майже рік, Україна зможе отримувати допомогу від норвезьких партнерів, за що ми їм дуже вдячні», - зазначив Нефьодов.

Зі свого боку директор департаменту координації міжнародних програм Мінекономрозвитку Олена Трегуб підкреслила, що робота на основі рамкових угод є найбільш цивілізованою формою співпраці: «Наше завдання – максимально підвищити ефективність допомоги, а це означає якісне планування, визначення пріоритетів, контроль за виконанням. І саме рамкові угоди дозволяють координувати такі проекти системно».

Угода також слугуватиме значним поштовхом для активізації вже наявного співробітництва між країнами. Обсяги допомоги Норвегії для України у 2015 році становили 310 млн норвезьких крон (36,5 млн євро) та були направлені на макрофінансову стабілізацію; розвиток державного управління, енергетики, енергоефективності, радіаційної безпеки; сприяння торгівлі та євроінтеграції; гуманітарну допомогу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-