В Україні створили "Бастіон" проти російської пропаганди

В Україні створили "Бастіон" проти російської пропаганди

1385
Ukrinform
В Україні влітку запрацював Міжнародний інформаційний консорціум “Бастіон”, який об’єднуватиме зусилля громадських та урядових організацій для протидії російській інформаційній війні.

Про це заявив народний депутат України, координатор групи "Інформаційний спротив” Дмитро Тимчук на прес-конференції в Укрінформі.

“Навесні цього року Київ відвідали експерти Міжнародного центру безпеки країн Балтії. Ми від них дізналися, що в країнах Балтії уже фактично де-факто існують інструменти протистояння російській інформаційній агресії, які об’єднують як зусилля та ресурси неурядових організацій, так і держструктур. Після цього діалогу у нас виникла не дуже приємна думка, бо ми переконалися у тому, що Україна на третьому році війни не змогла створити інструменти ефективної протидії інформаційній агресії Росії. У той час як для країн, для яких гібридна війна поки що лише віртуальна, хоча і там уже є дія російської пропаганди, у цих країнах уже створені інструменти. Тому ми поставили перед собою ціль, по-перше, об’єднати зусилля неурядових українських організацій, але при цьому, ми не відмовляємося від співпраці з держструктурами”, - розповів він.

Так, за словами Тимчука, наразі до “Бастіону” увійшло 8 українських громадських організацій. При цьому консорціум співпрацює з естонськими неурядовими організаціями, є також попередні домовленості з представниками Польщі, Грузії та Латвії. Члени організації планують найближчим часом створити інформаційний ресурс, за допомогою якого можна буде відстежувати тренди російської пропаганди та дезінформації.

“Ми прекрасно розуміємо, що, йдучи по шляху тих же країн Балтії, ми маємо співпрацювати і з держструктурами. На даний момент нами розроблено текст меморандуму про взаємодію з Радою національної безпеки і оборони України. Тобто ми готові надавати різноманітні консультаційні послуги нашим держструктурам, брати участь у розробці різних концептуальних документів, працювати на висвітлення у ЗМІ основних трендів російської пропаганди та шляхів протидії”, - наголосив Тимчук.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-