У кримськотатарській республіці люди всіх національностей матимуть рівні права - Чубаров

У кримськотатарській республіці люди всіх національностей матимуть рівні права - Чубаров

976
Ukrinform
В автономії, створеній на основі права кримськотатарського народу на самовизначення, будуть гарантовані права всіх кримчан, у тому числі, найчисленніших етнічних груп у Криму - українців та етнічних росіян.

Про це на мітингу на честь річниці цивільної блокади Криму на лінії розмежування Херсонської області та окупованого Криму (КПВВ «Чонгар») заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, повідомляє Крим.Реалії.

"Крим повинен зберігати свій автономний статус у складі Української незалежної держави. Автономний статус на основі права кримськотатарського народу на самовизначення. Крим має бути такою територією України, де будуть гарантовані і практично реалізовані як права корінного кримськотатарського народу, так і права частини української титульної нації, яка живе на своїй території в Криму, а також етнічних росіян. Ось цього зовсім не хочуть і бояться окупанти. Тому вони роблять все для того, щоб спотворити нашу ідею", - заявив Чубаров.

Голова Меджлісу підкреслив, що нині Криму відбувається «тотальне залякування людей кримськотатарською автономією».

"Мовляв, якщо ви не будете протистояти великій Україні, прийдуть кримські татари, і вони тут почнуть хазяйнувати без вас. Такого не буде. Але ніколи не буде так, що будуть хазяйнувати без кримських татар. Ми там будемо розпоряджатися. Українці, кримські татари, етнічні росіяни, які є патріотами України, але там ніколи не буде правити російський окупант", - сказав Чубаров.

На адміністративному кордоні з анексованим Кримом, поблизу пункту пропуску «Чонгар», в суботу 24 вересня проходили заходи, присвячені річниці акції громадянської блокади Криму.

Учасники акції з прапорами України і кримських татар підійшли до адмінкордону. Очолили ходу лідер акції Ленур Іслямов і голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

20 вересня 2015 року розпочалася безстрокова акція з блокування вантажного транспорту, який прямує в Крим з продуктами і товарами, ініційована лідерами кримських татар. Економічна блокада стала першим етапом запланованих дій. У листопаді 2015 року розпочався другий її етап - енергетичний. В середині січня 2016 року акція щодо блокади Криму, за словами організаторів, змінила формат.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконною і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели ряд економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-