Інтерпол зможе оголосити Онищенка у розшук не раніше жовтня - НАБУ

Інтерпол зможе оголосити Онищенка у розшук не раніше жовтня - НАБУ

1032
Ukrinform
Інтерпол зможе прийняти рішення про оголошення Олександра Онищенка в міжнародний розшук не раніше жовтня, оскільки той є чинним народним депутатом, а відтак має особливий статус. 

Про це повідомляється на сайті НАБУ. 

"Через те, що Олександр Онищенко є чинним народним депутатом, а відтак має особливий статус, Інтерпол (International Criminal Police Organization) зможе прийняти рішення про оголошення його в міжнародний розшук не раніше жовтня цього року. Попри те, що усі необхідні для цього документи Національне антикорупційне бюро України направило ще 10 серпня", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що відповідно до положень ст.2 та 3 статуту Інтерполу оголосити Онищенка в розшук неможливо без висновку Комісії з контролю за файлами щодо відсутності ознак політичного переслідування, оскільки він є діючим депутатом Верховної Ради України. "Дана Комісія збирається лише кілька разів на рік. Найближче засідання, на якому може бути розглянуте питання щодо Онищенка, заплановане на жовтень 2016 року", - зазначили в НАБУ. 

Зі свого боку НАБУ надало Українському бюро Інтерполу всі необхідні пояснення та документи, що підтверджують відсутність політичних мотивів кримінального переслідування народного депутата ще 10 серпня. 

Як повідомлялося, народного депутата Олександра Онищенка підозрюють у організації схеми з розкрадання коштів під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування», в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн. 

5 липня Верховна Рада України надала згоду на притягнення його до відповідальності, затримання та арешт. Однак напередодні голосування, скориставшись статусом народного депутата, Онищенко покинув Україну.

27 липня Генеральний прокурор України підписав повідомлення про підозру народному депутату. 8 серпня його було оголошено в національний розшук.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-