Слободян: "Стіна" з Росією облаштована лише на 12% - бракує грошей

Слободян: "Стіна" з Росією облаштована лише на 12% - бракує грошей

2422
Ukrinform
Державна прикордонна служба України через брак коштів змогла облаштувати лише 12% кордону у рамках реалізації проекту інженерно-технічного облаштування українсько-російської ділянки кордону, районів, прилеглих до зони АТО та адмінмежі із тимчасово окупованим Кримом.

Про це на брифінгу в Укрінформі заявив помічник голови Держприкордонслужби - прес-секретар Олег Слободян, повідомляє кореспондент агентства.

"На даний момент облаштовано близько 12% українсько-російського кордону від загального обсягу робіт, який потрібно зробити. У Харківській області це 47%, у Чернігівській — 46%", - сказав Слободян.

За його словами, нині є серйозні проблеми із фінансуванням проекту. Загалом передбачалося, що упродовж 3 років на нього буде витрачено 4 млрд 19 млн 500 тис. грн. У 2015 році від цієї суми з бюджету прикордонники мали отримати 25%, але отримали 10%. У 2016 році від цієї суми мало надійти 30%, але фінансування складає лише 5%. "На даний момент фінансування мало складати понад 50%, але воно складає 15% від загальної вартості робіт", - додав помічник голови ДПСУ.

Слободян нагадав, що це перший проект щодо інженерного облаштування українсько-російського кордону за період новітньої історії України. Впродовж попередніх років ця ділянка залишалася практично повністю незахищеною. Необхідність укріплення кордону продиктована російської агресією проти України.

"Сьогодні інженерним облаштуванням кордону з РФ займаються практично всі країни — її сусіди, які сповідують демократичні цінності", - наголосив Слободян.

Він відзначив, що особливо активно за цю роботу узялися країни Балтії. "Проекти інженерного облаштування кордону, які вони реалізовують, дуже схожі на наші", - додав прес-секретар.

За його словами, наприклад, Естонія зараз облаштовує 92 км сухопутного кордону із Росією, проект дуже схожий на український — це кілька смуг інженерних та технічних засобів, розрахований він на чотири роки та коштує 70 млн євро (понад 2 млрд грн). "А Польща облаштовує 230 км кордону і на це виділено 4 млн євро (близько 116 млн грн) ", - додав Слободян.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-