Клімкін заявив про "глибоку кризу" в ОБСЄ

Клімкін заявив про "глибоку кризу" в ОБСЄ

3006
Ukrinform
ОБСЄ знаходиться в глибокій кризі, зухвалі порушення самих основ ОБСЄ – принципів територіальної цілісності, суверенітету, непорушності кордонів, – ставлять під сумнів мету діяльності Організації.

Про це йдеться у статті міністра закордонних справ України Павла Клімкіна у газеті "Франкфуртер альгемайне цайтунг", оприлюдненій МЗС

"Останні роки ОБСЄ знаходиться в глибокій кризі. Ефективно працюючі структури ОБСЄ – БДІПЛ та ВКНМ – Москва постійно піддає критиці, їхнє значення принижує, а бюджети прагне скоротити. Ефективна робота ОБСЄ сучасній Росії не потрібна. Їй не потрібна ефективна моніторингова місія в Україні. Їй не потрібна поліцейська місія біля свого кордону. Їй не потрібен доступ міжнародних спостерігачів до окупованого Криму", - написав Клімкін.

Водночас міністр зауважив, що все це потрібно самій ОБСЄ, якщо вона хоче довести свою життєздатність у сучасному світі.

На його думку, зараз є лише дві альтернативи. "За першої – ми повертаємося до "духу" ОБСЄ і вже не просто говоримо про довіру, а будуємо структуру довіри, засновану на правилах як на основі загальноєвропейської безпеки. І це потрібно робити швидко. Якщо ж оберуть іншу альтернативу, всі скоро зрозуміють, що забезпечення безпеки – це справа окремих країн... І як тільки це стане реальністю, вони почнуть вдаватися до будь-яких засобів, далеко не завжди раціональних. Тоді нас чекає війна всіх проти всіх", - наголошує міністр. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>