Луценко каже, що у справі про російську агресію вже 800 томів

Луценко каже, що у справі про російську агресію вже 800 томів

1115
Ukrinform
Обсяг матеріалів кримінальної справи за фактом військового вторгнення Російської Федерації нараховує вже 800 томів. 

Про це написав у Фейсбуці генпрокурор Юрій Луценко.

"Головною військовою прокуратурою з вересня 2014 року здійснюється досудове розслідування за фактом розв’язання і ведення представниками влади Російської Федерації та службовими особами збройних сил РФ за змовою з терористичними угрупованнями агресивної війни з Україною. Слідством охоплено весь період агресії з лютого 2014 року (окупація півострова Крим, проведення антитерористичної операції на сході країни).  Обсяг матеріалів кримінального провадження становить понад 800 томів (з них 350 мають гриф "Таємно" і "Цілком таємно")", - написав Луценко.

За його словами, в ході розслідування кримінальної справи допитано понад 1400 потерпілих, понад 2000 свідків, проведено понад 1800 судових експертиз, а також здобуто понад 100 000 одиниць речових доказів.

"Враховуючи необхідність спеціальних знань щодо застосування сил і засобів під час бойових операцій, Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз Міністерства юстиції України проведена унікальна судова комісійна військова експертиза, яка тривала майже рік і до якої залучено 31 провідного експерта та фахівця, у тому числі з Міністерства оборони України, Антитерористичного центру при Службі безпеки України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, серед яких 10 генералів, що мають значний досвід керівництва військовими формуваннями на всіх рівнях, а також головного редактора Інтернет-видання "Цензор.нет" Бутусова Ю.Є. (представник громадськості, який користується беззаперечним авторитетом та довірою суспільства)", - додав Луценко.

Він уточнив, що експертизою були досліджені 3600 бойових та інших документів, які дали можливість проаналізувати причини великих втрат Української Армії.

Детальну інформацію про хід розслідування та перспективи притягнення винних до кримінальної відповідальності Луценко пообіцяв доповісти на засіданні комітету ВР з питань безпеки та оборони 7 вересня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>