Петренко: закон про спецконфіскацію стосується не тільки Януковича, а й нинішніх депутатів

Петренко: закон про спецконфіскацію стосується не тільки Януковича, а й нинішніх депутатів

2074
Ukrinform
Законопроект по цивільну спецконфіскацію майна, який пройшов експертизу Європейської комісії, буде презентований на початку вересня.

Про це в ефірі "112 Україна" заявив міністр юстиції Павло Петренко.

Він розповів про основні положення документу.

Законопроект буде стосуватися посадових осіб, найвищих державних службовців, зокрема і діючих нардепів (а не тільки оточення Януковича, - ред.), які вчинили корупційні злочини.

У ньому немає обмежень по строкам, хоча до можливого ухвалення Радою ще можуть бути внесені правки.

Визначати винуватість чиновників буде суд і НАБУ, а конфісковувати можна лише грошові кошти та валютні цінності.

"Передбачається окремий судовий процес за всіма правилами захисту права власності і винесення рішення суду. В окремому провадженні особа має довести законність походження арештованих коштів, якщо вона цього не робить – гроші конфісковуються", - сказав Петренко.

Він також пояснив відмінність від того законодавство, яке є зараз. Раніше, щоб конфіскувати кошти по окремому епізоду, треба довести всі епізоди до вироку суду, а тепер вони можуть бути виокремлені в окреме провадження.

Нагадаємо, 14 липня проект закону про  спецконфіскацію був технічно відкликаний його авторами через виявленого в ньому корупційного фактора.

За запевненням авторів законопроекту, прийняття документа дозволить направити в бюджет близько 50 млрд грн, частина з яких мають намір направити на фінансування оборонного замовлення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-