Комітет ВР прокоментував

Комітет ВР прокоментував "волинську" резолюцію Сейму Польщі

Укрінформ
Комітет ВР у закордонних справах засуджує односторонні дії Сенату і Сейму Республіки Польща, спрямовані на перегляд позитивних результатів українсько-польського діалогу за останні десятиліття.

Заява профільного комітету викладена на веб-порталі українського парламенту.

"Комітет ВР у закордонних справах засуджує односторонні дії Сенату і Сейму  Республіки Польща, спрямовані на перегляд позитивних результатів співпраці, яких було досягнуто під час конструктивного українсько-польського діалогу за останні десятиліття", - йдеться у заяві.

Зазначається, що ухвалення Сенатом і Сеймом Республіки Польща антиукраїнських постанов перекреслює весь конструктивний політичний і дипломатичний доробок та зусилля двох держав і народів, спрямовані на взаємне прощення та примирення і вшанування пам'яті невинно убієнних українців та поляків.

Комітет констатує, що Україна та Республіка Польща вже дали спільну об’єктивну оцінку історичним подіям, зокрема на Волині, у погоджених обома сторонами документах, зокрема таких як: Заява Президентів України та Республіки Польщі «До порозуміння і єднання» від 21 травня 1997 року; Заява парламентів України та Республіки Польща у зв'язку з 60-ю річницею Волинської трагедії  від 10 липня 2003 року; Спільна заява Президентів України та Республіки Польща "Про примирення – в 60-у річницю трагічних подій на Волині" від 11 липня 2003 року; Послання Греко-Католицьких Єпископів України та Римо-Католицьких Єпископів Польщі з нагоди акту взаємного пробачення і поєднання від червня 2005 року;  Спільна заява Президента України та Президента Республіки Польща з нагоди 60-ї річниці акції «Вісла» від 27 квітня 2007 року; Спільна Декларація між Українською Греко-Католицькою Церквою та Римо-Католицькою Церквою Польщі з нагоди 70-х роковин злочину на Волині від 28 червня 2013 року;  відкрите звернення колишніх Президентів України, церковних ієрархів та представників української інтелігенції до Польської держави, духовних і культурних діячів та всього польського суспільства від 2 червня 2016 року та відкрите звернення колишніх Президентів Республіки Польща та польської інтелігенції до українського народу від 4 липня 2016 року.

Комітет висловлює жаль, що Сейм Республіки Польща проігнорував пропозицію Верховної Ради України спільно вшанувати жертв Волинських подій шляхом ухвалення спільної заяви, проект якої був заздалегідь переданий польським парламентарям та залишився без будь-якої реакції.

Українська сторона усвідомлює, що єдиний шлях до примирення і поєднання між українським та польським народами лежить через пізнання історичної правди та взаємне християнське прощення за вчинені кривди в минулому, до якого закликав Папа Римський Іван Павло ІІ у своєму посланні від 7 липня 2003 року.

Комітет підтримує доцільність продовження фахового діалогу між істориками України та Польщі з метою розкриття усіх досі нез’ясованих фактів та обставин спільної історії на основі достовірних архівних матеріалів, залишаючи простір для кожної сторони інтерпретувати історичні факти, і знову звертається "зі щирим проханням пробачити і пробачає в дусі християнської моралі та примирення гріхи тих українців і поляків, які в умовах воєнних потрясінь свідомо чи несвідомо стали на шлях зла, піднявши руку на беззбройних і беззахисних польських  і українських братів і сестер".

Як повідомляв Укрінформ, нижня палата польського парламенту (Сейм) ухвалила у п'ятницю резолюцію у справі Волинської трагедії, назвавши її "геноцидом" польського народу і встановивши 11 липня Національним днем пам'яті. Документ одразу набуває чинності після ухвалення Сеймом.

Верхня палата польського парламенту (Сенат) ухвалила резолюцію 7 липня.

В Україні та Польщі різне ставлення до трагічних подій на Волині та у Східній Галичині 1943-1945 років. Польські історики покладають відповідальність за вбивства цивільного населення виключно на ОУН і УПА, а більшість українських істориків переконані у відповідальності за ці злочини обох сторін.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-