Ліхтенштейн розморозив 13 мільйонів на рахунках українського судді

Ліхтенштейн розморозив 13 мільйонів на рахунках українського судді

Укрінформ
На рахунках українського судді у Ліхтенштейні, якого підозрювали у корупції, розморожені 13 мільйонів швейцарських франків.

Як повідомляє DW, рахунки панамської фірми, бенефіціарами якої були суддя Вищого господарського суду України і його дружина, розморожені за розпорядженням слідчого судді Князівства Ліхтенштейн. Ідеться про 13 мільйонів швейцарських франків, заморожених 23 липня 2015 року за розпорядженням прокуратури князівства.

"Кошти розморожено суддею за нашої згоди", - повідомив керуючий прокурор Ліхтенштейну Роберт Валльнер.

За словами представників правоохоронних органів Ліхтенштейну, причиною розмороження стало те, що українська сторона не надала жодної інформації про можливе незаконне походження грошей.

Натомість Генеральна прокуратура України повідомила у відповідь на запит DW, що рішення слідчого судді про арешт рахунку у цій справі скасоване ухвалою Апеляційного суду міста Києва від 9 лютого. Українська сторона зазначає, що не може домогтися в суді арешту коштів через те, що Ліхтенштейн у відповідь на запит про правову допомогу не надав інформацію, "яка б дала змогу одержати документальні докази щодо причетності судді та його дружини до набуття неправомірної вигоди".

У Ліхтенштейні, у свою чергу, наголошують, що незаконність походження коштів мають доводити правоохоронні органи країни, де набуто імовірну неправомірну вигоду.

Як зазначалося у липні минулого року на сайті Кабінету Міністрів України, зазначені 13 мільйонів франків належать колишньому судді Вищого господарського суду, який був заступником голови цього суду за часів президентства Віктора Януковича. Єдиним суддею, який може підпадати під це визначення, є Артур Ємельянов, зазначає DW.

Видання інформує, що цей суддя після зміни влади в Україні втратив керівну посаду, проте продовжує працювати у ВГСУ. Згідно з інформацією на сайті суду, у вересні минулого року Ємельянов успішно пройшов люстраційну перевірку. Відповідно до вимог закону про очищення влади він подав декларацію про доходи. При зарплаті у 238 тисяч гривень суддя задекларував дві земельні ділянки, два житлові будинки і 12 квартир.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-