КВУ назвав проблеми, чому довибори були "вкрай низької якості"

КВУ назвав проблеми, чому довибори були "вкрай низької якості"

1159
Ukrinform
Комітет виборців України вважає, що проміжні вибори до Верховної Ради, які проходили в неділю в семи округах, як і весь виборчий процес, були "вкрай низької якості".

Про це заявив на брифінгу в Укрінформі після завершення голосування директор КВУ Олексій Кошель, передає кореспондент агентства.

"Ми отримали виборчу кампанію вкрай низької якості. Ключова проблема  - це прямий і непрямий підкуп виборців", - наголосив він.

 За словами Кошеля, проблема підкупу мала місце в усіх без винятку округах: "Виборців купували як товарами, так і послугами. До того ж ми вперше отримали бажання легалізувати технологію підкупу".

Директор КВУ назвав також чотири головні проблеми, які мали місце безпосередньо у день виборів. Першою, за його словами, є застосування технології провокацій у день виборів.

"Технології провокацій були завжди, але на цих виборах ми бачимо пік подібних провокативних технологій. До таких провокативних технологій належить "мінування" штабів і виборчих дільниць, а також поширення завідомо неправдивих повідомлень про кандидатів чи про самі вибори", - сказав Кошель.

Другою проблемою нинішніх виборів він назвав незаконну агітацію у день голосування. 

"На жаль, за останні два роки ми перейшли у формат виборів, коли те, що прямо не заборонено законом, те дозволено. Принаймні так вважає більшість суб’єктів виборчого процесу, і порушення "дня тиші" вже, на жаль, стає нормою", - зазначив директор КВУ.

Третьою виборчою проблемо, за словами Кошеля, є, безумовно, проблема підкупу і підвезення виборців до виборчих дільниць.

"На жаль, проблема прямого і непрямого підкупу виборців була головною проблемою усієї виборчої кампанії, і тому важко очікувати, що день голосування став би винятком з цих правил. Ми отримали низку тривожних сигналів про факти підкупу виборців безпосередньо в день голосування", - наголосив директор КВУ.

І нарешті, четвертою проблемою цьогорічних виборів, на думку Кошеля, уже традиційно є "процедурні порушення".

"Це класичні хвороби українських виборів. Мова йде про видачу бюлетенів без пред’явлення документу, що посвідчує особу, неналежне зберігання виборчої документації, недопуск спостерігачів і завчасне  заповнення протоколів", - зазначив він.

Втім директор КВУ висловив припущення, що найголовніша проблема може бути попереду - в ніч підрахунку голосів.

"Це пов’язано з тим, що на виборчих округах Чернігівщини і Луганщини є велика кількість технічних кандидатів, і відповідно є велика кількість членів дільничних виборчих комісій, які можуть виконувати замовлення фаворитів виборчої кампанії. Тому це два округи, до яких має бути прискіплива увага не лише спостерігачів і ЗМІ, але й правоохоронних органів і ЦВК", - резюмував Кошель.

Як повідомляв Укрінформ, проміжні вибори до ВР проходили в семи одномандатних округах: №№23 (Волинська обл.), 27 (Дніпропетровська обл.), 85 (Івано-Франківська обл.), 114 (Луганська обл.), 151 (Полтавська обл.), 183 (Херсонська обл.), 206 (Чернігівська обл.).

Голосування проходило на 1142 дільницях. До Верховної Ради балотувався 371 кандидат. 85 із них висунуто політичними партіями, а 286 – шляхом самовисування.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-