До Ради внесли проект постанови про пом'якшення санкцій проти Ірану

До Ради внесли проект постанови про пом'якшення санкцій проти Ірану

918
Ukrinform
Рішення РБ ООН щодо пом’якшення санкцій проти Ірану необхідно імплементувати в законодавство України.

Про це сказав заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександр Литвиненко на засіданні парламентського комітету з питань нацбезпеки, повідомляє прес-служба РНБО.

Литвиненко представив проект Постанови про затвердження рішення РНБО від 20 травня 2016 року "Про виконання резолюції Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй від 20 липня 2015 року №2231 щодо Спільного всеосяжного плану дій в частині секторальних санкцій".

Заступник секретаря РНБО нагадав, що 16 січня 2016 року генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) представив Раді Безпеки ООН звіт, у якому засвідчується виконання Ісламською Республікою Іран заходів у ядерній сфері, передбачених пунктами 15.1-15.11 додатку V до Спільного всеосяжного плану дій, схваленого резолюцією Ради Безпеки ООН.

Враховуючи згадану резолюцію і відповідно до Закону України "Про санкції", Кабінет міністрів України підготував і ухвалив розпорядження "Про виконання резолюції Ради Безпеки ООН від 20 липня 2015 р. № 2231 щодо Ісламської Республіки Іран в частині персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів".

Литвиненко повідомив також, що згідно із законом України про санкції, на підставі цього розпорядження було підготовлене рішення Ради національної безпеки і оборони України, введене у дію Указом Президента України.

"Відповідно до закону про санкції, проект Постанови вноситься до Верховної Ради для затвердження, і цей документ є фактично реалізацією на національному рівні рішення РБ ООН про пом'якшення санкцій щодо Ірану", - підсумував він.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-