ЄС повинен розгорнути безпекову місію на Донбасі – Ауштревічус

ЄС повинен розгорнути безпекову місію на Донбасі – Ауштревічус

935
Ukrinform
Європейський Союз повинен розгорнути на сході України місію у рамках спільної політики безпеки та оборони.

Таку думку висловив депутат Європарламенту від Литви Петрас Ауштревічус під час дебатів про нову Глобальну стратегію спільної зовнішньої і безпекової політики ЄС у середу у Страсбурзі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Нам необхідно діяти. І тому ми закликаємо Євросоюз розвивати і зміцнювати свою спільну безпекову і оборонну політику та розгорнути у рамках цієї політики місію на сході України, щоб досягти реальних результатів і зупинити кровопролиття», - переконаний литовський політик.

У свою чергу, депутат від Польщі Здзіслав Краснодембський наголосив, що Європейський Союз повинен не обмежуватися політикою «м’якої сили» у зовнішній та безпековій політиці, а бути спроможним відповідати за свою оборону військовими засобами.

«Для ЄС застосування лише «м’якої сили» є недостатнім. Ми повинні також застосовувати військову силу. Європейці повинні взяти у свої руки відповідальність за безпеку. І ми повинні бути спроможними реагувати на зовнішні загрози», - заявив польський парламентарій.

Він також зазначив, що після окупації українського Криму Росією у 2014 році Москва перестала бути для Євросоюзу стратегічним партнером.

Нідерландський депутат Йоханнес ван Бален зазначив, що ЄС у своїй глобальній стратегії повинен продовжувати політику невизнання нелегальної анексії Криму Росією, а російська агресія на сході України є неприйнятною.

Він зауважив, що відновлення вибіркової співпраці з Росією у деяких сферах, які становлять для сторін спільний інтерес, можливе лише після повернення Москви на шлях міжнародного права.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-