Порошенко: Інвестиція в оборону України - інвестиція в європейську безпеку

Порошенко: Інвестиція в оборону України - інвестиція в європейську безпеку

1475
Ukrinform
Інвестиція у безпеку і оборону України є додатковою інвестицією в європейську безпеку та оборону.

Про це заявив Президент Петро Порошенко під час участі у церемонії передачі контрбатарейних радарів Збройним Силам України у Міжнародному аеропорту "Бориспіль", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми щиро розраховуємо на додаткове посилення нашої співпраці (зі США. - Ред.) і переконані, що інвестиція у безпеку і оборону України є додатковою інвестицією і в європейську безпеку та оборону, бо тут ми боронимо не лише територіальну цілісність і незалежність нашої держави, тут ми боронимо волю і демократію всього європейського континенту", - сказав він.

Так, Порошенко зауважив, що передача контрбатарейних радарів - це додатковий крок на шляху зміцнення взаємодії з американськими партнерами з метою підсилення обороноспроможності Української держави.

"Цей крок лише невелика частина тієї військово-технічної допомоги, яку уряд Сполучених Штатів надає Україні у цьому році. І на виділення цієї допомоги спрямовано 335 млн доларів. Цей крок є важливим і в контексті розгляду у Конгресі США законопроекту про додаткове виділення нам ще 500 млн доларів", - наголосив Глава держави.

Як відомо, Верхня палата Конгресу США 14 червня 2016 р. прийняла законопроект S.2943, який визначає бюджет Пентагону на 2017 фіскальний рік. У тексті документа передбачена фінансова підтримка на оборонні потреби України в розмірі до $500 млн.

Варто зауважити, що нижня палата Конгресу США прийняла подібний законопроект (H.R.4909) з бюджетом для Пентагону в середині травня. В ньому військова підтримка для України визначається в розмірі лише $150 млн.

За процедурою, обидва законопроекти мають пройти процедуру узгодження, де всі пункти, у тому числі фінансування операцій за кордоном будуть приведені до єдиного значення. Після цього документ подається на підпис президенту США.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-