Холодницький не бачить підстав відкликати подання на Онищенка

Холодницький не бачить підстав відкликати подання на Онищенка

694
Ukrinform
Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький стверджує, що наразі відсутні будь-які підстави для відкликання подання генерального прокурора про надання згоди парламенту на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата Олександра Онищенка.

Про це він заявив на брифінгу у п'ятницю, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Підстав відкликати чи змінювати подання в Антикорупційної прокуратури та Антикорупційного бюро немає», - зазначив Холодницький.

За його словами, всі добуті в ході слідчих дій докази є «достатніми» та «належно зафіксованими» в кримінальному провадженні.

«Слідством було встановлено достатньо доказів про те, що весь ланцюжок посередників, починаючи від учасників договору про спільну діяльність ПАТ «Укргазвидобування» і закінчуючи переможцями торгів і біржами, на яких ці торги проводилися кінцевим споживачам, був підконтрольний саме народному депутатові Онищенку», - підкреслив керівник Антикорупційної прокуратури.

Водночас Холодницький наголосив, що кінцеву вину парламентарія встановлюватиме суд.

Як повідомляв Укрінформ, народний депутат України Олександр Онищенко підозрюється в організації корупційної схеми з реалізації природного газу за заниженою ціною за договорами спільної діяльності з ПАТ "Украгазвидобування". За попередніми даними НАБУ, в результаті викритої газової схеми державі було завдано збитків на рівні 3 млрд грн, з яких 1,6 млрд - це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками та виведені через фіктивні підприємства, і ще 1,3 млрд грн - це несплачена сума ренти за користування надрами. Справа розслідується за чотирма статтями Кримінального кодексу, а саме: ч. 1 ст. 255 (Створення злочинної організації), ч. 4 ст. 28 (Вчинення злочину злочинною організацією), ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч.2 ст. 205 (Фіктивне підприємництво).

15 червня НАБУ передало до Генпрокуратури подання про позбавлення Онищенка депутатської недоторканності.

16 червня генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив про направлення подання щодо надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Онищенка до Верховної Ради.

Станом на 19 червня суд заарештував на 60 днів усіх 10 осіб, затриманих 15 червня у "газовій справі", в якій фігурує Онищенко.

29 червня Комітет з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України схвалив подання генерального прокурора України щодо притягнення Онищенка до відповідальності.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-