У Запоріжжі відзначили День кримськотатарського прапору

У Запоріжжі відзначили День кримськотатарського прапору

1001
Ukrinform
У Запоріжжі відзначили День кримськотатарського прапору, учасники акції намалювали на центральній площі міста прапори України та кримськотатарського народу, написали свої побажання кримчанам.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

«Дехто думає, що це така неважлива дата, яку тільки у Криму намагались святкувати. Але коли у Криму нічого не дають святкувати, і ми тут показуємо їм свою солідарність, що нам небайдуже, ми пам’ятаємо все, то це дуже велика підтримка для них. Багато з них дивляться супутникове телебачення звідти – АТР, українські канали», – розповіла представниця кримськотатарської громади Запоріжжя Ніяра Мамутова.

До акції також приєднались представники місцевого велоруху.

Як відомо, 26 червня відзначається День кримськотатарського прапора - національного прапора кримських татар, корінного народу Криму.

Цього дня 1992 року у Сімферополі почав працювати 2 Курултай (з'їзд) кримськотатарського народу, що відбувся через 74 роки після 1 Курултаю, який проходив у 1918 році у Бахчисараї. Вперше кримськотатарський прапор був прийнятий Курултаєм (з'їздом) кримських татар у 1917 році, одразу після Лютневої революції. Поновлений 30 червня 1991 року, після прийняття Україною незалежності.

З 2010 року 26 червня відзначається кримськими татарами як День кримськотатарського прапора.

Прапор кримських татар – полотно небесного кольору із зображеним на ньому знаком – тамга –золотого кольору.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-