Україні для реформування безпеки потрібен один, але дієвий документ  – Долгов

Україні для реформування безпеки потрібен один, але дієвий документ – Долгов

1098
Ukrinform
Україні не потрібно мати декілька документів, які визначатимуть цілі реформування секторів безпеки й оборони, достатньо одного, але ефективного.

Про це у середу під час прес-конференції, яку було присвячено майбутньому саміту НАТО у Варшаві заявив заступник міністра оборони України Ігор Долгов у відповідь на запитання кореспондента Укрінформу про те, чи потребує військове відомство для впровадження реформ ПДЧ  (План дій щодо членства в НАТО), в наданні якого Україні й Грузії було відмовлено під час Бухарестського саміту Альянсу. 

«З приводу Плану дій щодо членства. Моя думка дуже проста. Треба мати один план, не треба мати десяток – чи то Цільова програма, план дій і т.і. У нас тепер є додаток до Стратегічного оборонного бюлетеня. Все має бути підпорядковано одній меті, і входити в єдиний план» - сказав Долгов.

За його словами, Стратегічний оборонний бюлетень розроблений для реформування ЗСУ, приведення їх у відповідність до стандартів  та сумісність зі збройними силами країн-членів НАТОЮ.

"Стратегічний оборонний бюлетень розроблений в Україні для реформування Збройних Сил України, для  приведення їх у відповідність до стандартів та сумісність зі збройними силами країн-членів НАТОЮ, і для того, щоб зробити цей інструмент більш ефективним, ми повною мірою залучили експертну допомогу від партнерів. Називайте це, як хочете – ПДЧ, РНП, - для мене, головним є результат. Коли ми побачимо повністю реформовані Збройні Сили України  відповідно до стандартів НАТО із зміненою системою освіти у Збройних Силах, зі змінами в системі кар'єрного росту військовослужбовців, тоді ми побачимо, чи треба нам взагалі ПДЧ, чи ми вже повністю включені у цей процес", - наголосив заступник міністра. 

Він навів приклад щодо створення  Українсько-польсько-литовської бригади, до якої залучаються кілька сотень українських військовослужбовців. 

«Якими силами бере участь Україна у цьому батальйоні – близько 600 осіб. Чисельність Збройних Сил – 250 тисяч. Інтегрувати 600 людей й 250 тисяч – це задачі абсолютно різного плану. Але треба з чогось починати, робити це крок за кроком. Для цього потрібно мати чітке бачення щодо послідовності, і ця послідовність вже здійснюється», - наголосив представник Міноборони.

Він нагадав, що на Яворівському полігоні  розгорнуто міжнародну тренувальну місію,  де завдяки  інструкторам із США, Литви, Канади, Великої Британії готуються у повному складі українські батальйони. Одночасно українські тренувальні центри та українські інструктори  також  вчаться, щоб повністю перебрати на себе цю справу.  

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-